keep talking...


Home
Novinky
Biografie
Diskografie
Texty
Překlady
Průvodci
Vystoupení
Kalendář
Floydopedia
Knihy
Články
Fotogalerie
Ke stažení
Odkazy

webmaster

               
               
      čas      
 -19d 1h 47m 
  Praha 
               
               
PinkFloyd.cz English
English
Víte, že píseň Money z alba Dark Side Of The Moon je historicky nejhranější skladbou na amerických rádiích? Víte, že po skladbě One Of These Days na DVD Pink Floyd Live in Pompei je vidět, jak během svačiny floydi popíjejí pravou plzeňskou dvanáctku? Víte, že veškeré vybavení Pink Floyd (viz. zadní strana Ummagummy) jim po provedení suity Atom Heart Mother v 1970 v New York City uloupili? Našlo se o tři týdny později.
 Víte, že... 
  
Twitter Instagram
Facebook    g+

Floydopedia

Mason, Nicholas Berkeley ("Nick")

bubeník, skladatel, producent

Nick Mason se narodil 27. ledna 1944 v Birminghamu, vyrůstal ale v Londýně. Jeho rodiče, William a Sally Masonovi patřili k londýnské smetánce a tak i mladý Nick neměl hluboko do kapsy i před tím, než Pink Floyd začali mít opravdový úspěch. Traduje se, že byl rozmazlené dítko, které do školy jezdilo Lotusem a nemělo problém s jakoukoliv lumpárnou.

Nick Mason studoval na Regent Street Polytechnic architekturu, kde se potkal s Rogerem Watersem, Bobem Klosem a Rickem Wrightem a založili v roce 1964 kapelu Sigma 6, která poté prošla mnoha změnami názvů, až se stala s příchodem Syda Barretta The Pink Floyd Sound. Nick Mason je jediný člen kapely, který v ní byl nepřetržitě od jejího vzniku až do současnosti a také jediný člen kapely, který se podílel na všech albech.

Nick Mason vydal rovněž dvě sólová alba. Nick Mason's Fictitious Sports v roce 1981, na kterém se obrovskou měrou podílela i Carla Bley, ačkoliv není v kreditech nikde zmiňována. A o čtyři roky později album s názvem Profiles. Toto album nahrál ve spolupráci s Rickem Fennem, kytaristou skupiny 10CC. S rickem Fennem dále spolupracoval na hudbě k různým dokumentům a také k reklamám.

Nick Mason je rovněž populární mezi punkery. Přestože jej nazývají nelichotivě dinosaurem hudebního světa, pomáhal produkovat první desky řadě punkových kapel, jako například The Damned.

V roce 2004 vydal Nick Mason biografickou knihu Pink Floyd: An Illustrated History, která je pravděpodobně nejkompletnější a obsahově nejsprávnější knihou o historii kapely. Nick Mason se v ní nevyhýbá ani mnoha kontroverzním a méně známým oblastem historie Pink Floyd.

Velkou vášní Nicka Masona jsou závodní auta a veteráni. Nick vlastní rozsáhlou a velmi ceněnou sbírku. Jeho firma Ten Tenths se zabývá jejich nákupem po celém světě a restaurováním. Nick Mason se rovněž zúčastnil slavného závodu 24h Le Mans a spolu s Davidem Gilmourem i slavného závodu veteránů La Carerra Panamericana, ze kterého vydali videozáznam, pro který nahráli dokonce několik nových instrumentálních skladeb.

Nick Mason je podruhé ženatý. Jeho první žena se jmenovala Lindy a Nickovi pomáhala s jeho příspěvkem pro album Ummagumma, kde hrála na flétnu. Má s ní dvě dcery.
Jeho druhá manželka, se kterou má pro změnu dva syny, se jmenuje Annete.

 

 Zpět
 
Fanklub


Fanklub
Historie
Členství
Setkání
Nabízíme
Kontakt
O pf.cz
Diskuze
Chat
Revivaly
Archív

...keep talking