keep talking...


Home
Novinky
Biografie
Diskografie
Texty
Překlady
Průvodci
Vystoupení
Kalendář
Floydopedia
Knihy
Články
Fotogalerie
Ke stažení
Odkazy

webmaster

               
               
      čas      
 -16d 10h 34m 
  Praha 
               
               
PinkFloyd.cz English
English
Víte, že skupina je spomínaná aj vo filme Občanský průkaz?? V krčme drží mladý Čambora album Wish You Were Here a podá ho Petrovi, ktorý sedí oproti nemu. Nové Víte, že album Delicate Sound Of Thunder bylo první nahrávkou populární hudby vynesenou do kosmu? (posádkou sovětské lodi Sojuz!) Víte, že v jednom z dílů seriálu Simpsnovi, s českým názvem "Šťastná doba hippies", prožívá jedna z postav (Ned Flanders) halucinace, způsebené požitím drogy, a mimo jiné vidí i pochodující kladiva z filmu The Wall?
 Víte, že... 
  
Twitter Instagram
Facebook    g+

Floydopedia

McCarthy

americký politik
Zmiňován ve skladbě The Fletcher Memorial Home na albu The Final Cut.

Není stoprocentně jisté, koho myslí Waters ve výše uvedené skladbě, ale je jím buď dlouholetý senátor a pětinásobný neúspěšný kandidát na úřad prezidenta Spojených států amerických Eugene McCarthy ale spíše jiný senátor - Joseph Raymond McCarthy, který se proslavil svým honem na sovětské špiony v americké administrativě.

Po tomto senátorovi se nazývá také mccarthysmus, tedy veřejná a zanícená kritika čehokoliv spjatého s myšlenkami komunismu. Pro mnohé Amričany je McCarthy národním hrdinou, pro jiné je spíš demagogem.

 

 Zpět
 
Fanklub


Fanklub
Historie
Členství
Setkání
Nabízíme
Kontakt
O pf.cz
Diskuze
Chat
Revivaly
Archív

...keep talking