keep talking...


Home
Novinky
Biografie
Diskografie
Texty
Překlady
Průvodci
Vystoupení
Kalendář
Floydopedia
Knihy
Články
Fotogalerie
Ke stažení
Odkazy

webmaster

               
               
      čas      
 -16d 1h 24m 
  Praha 
               
               
PinkFloyd.cz English
English
Víte, že píseň Empty Spaces obsahuje v levém kanálu tajný vzkaz, který lze poslouchat pouze, když je skladba puštěná pozpátku? Víte, že Davidova píseň Castellorizon z jeho sólového alba On An Island byla pojmenována podle řeckého ostrova ležícího nedaleko Rhodu, kde má David i svůj vlastní dům? Víte, že autorem názvu alba The Division Bell je Douglas Adams, britský autor kultovního "Stopařova průvodce po galaxii" a také dobrý známý Pink Floyd, který si s nimi i zahrál na jednou z koncertů v londýnském Earl's Court roku 1994?
 Víte, že... 
  
Twitter Instagram
Facebook    g+

Floydopedia

O'Rourke, Steve

manažer

Steve O'Rourke (1. října 1940 - 30. října 2003) byl manažerem Pink Floyd od roku 1968 až do své smrti. Společnost EMKA Production Ltd., kterou O'Rourke založil, zastupuje Pink Floyd, Davida Gilmoura, Ricka Wrighta a Nicka Masona dodnes.

Steve byl angažován pro zastupování Pink Floyd v roce 1968, kdy kapela ukončila smlouvu s Peterem Jennerem a Andrew Kingem. O'Rourke byl tehdy zaměstnancem produkční a manažerské společnosti Bryan Morrison Agency. V roce 1987 O'Rourke spoluzaložil produkční agenturu EMKA Productions Ltd., původně výhradně pro potřeby Pink Floyd a jejích členů.

Steve O'Rourke byl členem fotbalového týmu, který Pink Floyd založili a který se skládal ze členů kapely a nejbližších spolupracovníků. O'Rourke sdílel i další záliby členů Pink Floyd (kromě fotbalu). Zúčastnil se například slavného závodu La Carrera Panamericana spolu s Masonem a Gilmourem a produkoval video, které z akce vzniklo. Byl také výkonným producentem dalších audiovizuálních počinů kapely: Pink Floyd The Wall, Delicate Sound Of Thunder, Cement Garden a P.U.L.S.E.

Steve O'Rourke zemřel ve svých 63 letech. Podle zdrojů z okruhu Rogera Waterse (!) hráli Pink Floyd ve složení Gilmour, Mason, Wright na jeho pohřbu (bez účasti veřejnosti) živě dvě skladby (Fat Old Sun a The Great Gig In The Sky).

 

 Zpět
 
Fanklub


Fanklub
Historie
Členství
Setkání
Nabízíme
Kontakt
O pf.cz
Diskuze
Chat
Revivaly
Archív

...keep talking