keep talking...


Home
Novinky
Biografie
Diskografie
Texty
Překlady
Průvodci
Vystoupení
Kalendář
Floydopedia
Knihy
Články
Fotogalerie
Ke stažení
Odkazy

webmaster

               
               
      čas      
 -16d 18h 45m 
  Praha 
               
               
PinkFloyd.cz English
English
Víte, že postavu Pinka měl ve filmu The Wall hrát sám Roger Waters? Jeho kamerové zkoušky ale dopadly žalostně... Víte, že se odkazy na skupinu Pink Floyd několikrát objevily i v Americkém seriálu Simpsonovi? Například v epizodě Otto v Akci zkouší Bárt hrát na kytaru zřejmě píseň Echoes,ale přeruší ho Nelson? Víte, že singl Learning To Fly z roku 1987 je první singl EMI, jehož médiem bylo pouze CD? (Columbia v USA vydala i vinylovou verzi)
 Víte, že... 
  
Twitter Instagram
Facebook    g+

Floydopedia

Paisley, Ian Richard Kyle

politik a církevní představitel ve Velké Británii
Zmiňován v textu skladby The Fletcher Memorial Home na albu The Final Cut.

Ian Paisley je zakladatel Free Presbyterian Church of Ulster (Svobodné presbytariánské církve Ulsteru) a současně předseda Democratic Unionist Party. Ian Paisley je jedním z nejhlasitějších kritiků římskokatolické církve na britských ostrovech.

Paisley často vystupoval velmi kontroverzně a zapsal se do podvědomí několika skandály (jako člen evropského parlamentu například nazval papeže Jana Pavla II. při jeho návštěvě této instituce antikristem).

V 80. letech vystupoval proti anglo-irským dohodám o Severním Irsku a je zakladatelem iniciativy "Ulster Says No" ("Ulster říká ne"). V tomto ohledu byl výrazným oponentem Margaret Thatcherové, kterou s oblibou překřikoval v parlamentu.

 

 Zpět
 
Fanklub


Fanklub
Historie
Členství
Setkání
Nabízíme
Kontakt
O pf.cz
Diskuze
Chat
Revivaly
Archív

...keep talking