keep talking...


Home
Novinky
Biografie
Diskografie
Texty
Překlady
Průvodci
Vystoupení
Kalendář
Floydopedia
Knihy
Články
Fotogalerie
Ke stažení
Odkazy

webmaster

               
               
      čas      
 -6d 14h 0m 
  Praha 
               
               
PinkFloyd.cz English
English
Víte, že album Delicate Sound Of Thunder bylo první nahrávkou populární hudby vynesenou do kosmu? (posádkou sovětské lodi Sojuz!) Víte, že skladbu "In The Flesh?" nehráli Pink Floyd nikdy živě? Na koncertech The Wall je za ně hrála "zástupná kapela" a Pink Floyd jiná vystoupení s touto skladbou nikdy neměli. Víte, že se Bob Geldof dozvěděl o tom, že má hrát roli Pinka v taxíku cestou z letiště? Taxikář byl náhodou bratr Rogera Waterse, a proto ho pobavila zamítavá reakce a "neotřelá" Geldoffova kritika samotných Pink Floyd.
 Víte, že... 
  
Twitter Instagram
Facebook    g+

Floydopedia

Paisley, Ian Richard Kyle

politik a církevní představitel ve Velké Británii
Zmiňován v textu skladby The Fletcher Memorial Home na albu The Final Cut.

Ian Paisley je zakladatel Free Presbyterian Church of Ulster (Svobodné presbytariánské církve Ulsteru) a současně předseda Democratic Unionist Party. Ian Paisley je jedním z nejhlasitějších kritiků římskokatolické církve na britských ostrovech.

Paisley často vystupoval velmi kontroverzně a zapsal se do podvědomí několika skandály (jako člen evropského parlamentu například nazval papeže Jana Pavla II. při jeho návštěvě této instituce antikristem).

V 80. letech vystupoval proti anglo-irským dohodám o Severním Irsku a je zakladatelem iniciativy "Ulster Says No" ("Ulster říká ne"). V tomto ohledu byl výrazným oponentem Margaret Thatcherové, kterou s oblibou překřikoval v parlamentu.

 

 Zpět
 
Fanklub


Fanklub
Historie
Členství
Setkání
Nabízíme
Kontakt
O pf.cz
Diskuze
Chat
Revivaly
Archív

...keep talking