keep talking...


Home
Novinky
Biografie
Diskografie
Texty
Překlady
Průvodci
Vystoupení
Kalendář
Floydopedia
Knihy
Články
Fotogalerie
Ke stažení
Odkazy

webmaster

               
               
      čas      
 -16d 0h 49m 
  Praha 
               
               
PinkFloyd.cz English
English
Víte, že Nick Mason nemá rád kůrku na koláči? Můžeme se o tom přesvědčit ve filmu Live At Pompeii při jedné scéně z frekvencí "The Dark Side" Víte, že basová linka ve skladbě Goodbye Cruel World z The Wall je převzata z písně See Emily Play? Víte, že v "psí" skladbě Seamus je slyšet jak někdo řekne "He is the real dog", těsně před jedním z psích sól?
 Víte, že... 
  
Twitter Instagram
Facebook    g+

Floydopedia

Parker, Sir Alan

režisér, scénárista, spisovatel, producent, herec

Sir Alan Parker (nar. 14. února 1944) je významný britský režisér a scénárista. Kromě Velké Británie ovšem pronikl svou tvorbou i do Hollywoodu. Je zakládajícím členem Director's Guild of Great Britain - společnosti, která sdružuje britské režiséry.

Svoji dráhu začal Parker v roce 1968, kdy natáčel instruktážní videa a televizní reklamy. V témže roce založil Alan Parker Film Company společně s Alanem Marshallem, který Parkerovy filmy produkoval.

Parker režíroval celou řadu žánrově i tématicky rozdílných filmů. Od pohádek pro děti až po slavné filmy Midnight Express (Půlnoční expres) a Evita.

V roce 1982 režíroval film Pink Floyd The Wall podle scénáře Rogera Waterse. Roger velmi usiloval o to, aby mohl hrát ve filmu hlavní roli Pinka Floyda. Parker to odmítl s tím, že pokud bude Roger na svém požadavku trvat, nebude film režírovat. Waters nakonec ustoupil a roli Pinka svěřil Parker Bobu Geldofovi, což bylo později uznáno jako vynikající volba.
Parker pro film rovněž natáčel živá vystoupení The Wall v letech 1980 a 1981 a záběry chtěl ve filmu použít, ale nakonec od toho upustil. Tyto záběry nebyly dosud nikdy zveřejněny.

Na filmu Pink Floyd The Wall Alan Parker opět spolupracoval se svým dvorním producentem Marshallem. S oběma měl Waters spory nejen kvůli hereckému obsazení, ale i kvůli mnoha jiným detailům, včetně jednotlivého rozvržení scén, což Parker s Marshallem, zvyklí na velkou porci samostatnosti, nelibě nesli a docházelo k mnoha hádkám.

Waters si nedlouho na to na mnoho těchto "křivd" vzpomněl v průběhu tvorba alba The Final Cut. Na přebalu desky je například obrázek muže ve vojenské uniformě z druhé světové války s cívkami filmu v podpaží a s nožem v zádech (narážka na zradu, které se na něm filmaři dopustili tím, že jej nenechali hrát hlavní roli ve filmu). Ve video EP se rovněž objevuje psycholog jménem A. Parker-Marshall, kterému se Waters svěřuje.

 

 Zpět
 
Fanklub


Fanklub
Historie
Členství
Setkání
Nabízíme
Kontakt
O pf.cz
Diskuze
Chat
Revivaly
Archív

...keep talking