keep talking...


Home
Novinky
Biografie
Diskografie
Texty
Překlady
Průvodci
Vystoupení
Kalendář
Floydopedia
Knihy
Články
Fotogalerie
Ke stažení
Odkazy

webmaster

               
               
      čas      
 -13d 4h 20m 
  Praha 
               
               
PinkFloyd.cz English
English
Víte, že v americkém sitcomu WKRP Cincinnati ve scéně ve které zní Dogs, a je slyšet vyjící psy, proběhne mezi aktéry tento dialog: "Slyšíš psy?" "Ano," podívá se na obal alba a dodá "jak asi budou znít Pigs On The Wing?" Víte, že existuje nahrávka,kde jsou obě části skladby Pigs on the Wing z alba Animals spojeny kytarovým solem Snowyho Whita? Kromě vydání Animals na osmistopé cartridgi vyšla na CD až jako součást alba Whita - Goldtop: Groups & Sessions z roku 95. Víte, že při skladbě Money na koncertu Live 8 se Roger Waters a Nick Mason rytmicky nesešli v úvodu písně? Chyba je slyšet v záznamu přímého přenosu, později byla vyretušována.
 Víte, že... 
  
Twitter Instagram
Facebook    g+

Floydopedia

Raegan, Ronald Wilson

Prezident Spojených států amerických v letech 1981 - 1989.
Zmiňován v textu skladby The Fletcher Memorial Home na albu The Final Cut.

Ronald Raegan byl 40. prezident USA.
Raegan začal svoji kariéru jako úspěšný filmový a televizní herec, později také tiskový mluvčí gigantu General Electric.
Raegan byl zarytý republikán, silně protikomunisticky smýšlející, což se projevilo také na zahraniční politice Spojených států v 80. letech pod jeho vedením. Zpočátku vedl silovou kampaň proti Sovětskému svazu a snažil se omezit jeho vliv. Vyznával heslo "peace through strength", tedy "mír silou". Přesto vyjednával s Michailem Gorbačovem a měl spolu s britskou premiérkou Margaret Thatcherovou významný vliv na uzavření významných smluv o odzbrojení a na poklidný konec studené války.

Jeho silné pravicové smýšlení a nesouhlas s myšlenkami socialismu byly levicově orientovanému Watersovi trnem v oku.

 

 Zpět
 
Fanklub


Fanklub
Historie
Členství
Setkání
Nabízíme
Kontakt
O pf.cz
Diskuze
Chat
Revivaly
Archív

...keep talking