keep talking...


Home
Novinky
Biografie
Diskografie
Texty
Překlady
Průvodci
Vystoupení
Kalendář
Floydopedia
Knihy
Články
Fotogalerie
Ke stažení
Odkazy

webmaster

               
               
      čas      
 -16d 18h 45m 
  Praha 
               
               
PinkFloyd.cz English
English
Víte, že album Delicate Sound Of Thunder bylo první nahrávkou populární hudby vynesenou do kosmu? (posádkou sovětské lodi Sojuz!) Víte, že kytarový motiv písně What Do You Want From Me použil David Gilmour již 16 let předtím v písni Raise My Rent ze svého debutového sóloalba? Víte, že v "psí" skladbě Seamus je slyšet jak někdo řekne "He is the real dog", těsně před jedním z psích sól?
 Víte, že... 
  
Twitter Instagram
Facebook    g+

Floydopedia

Royal Fusiliers (City of London Regiment)

zmiňováno v textu skladby When The Tigers Broke Free

Královští střelci z regimentu města Londýna je jedna z nejdéle existujících vojenských jednotek. Jednotka oficiálně vznikla již v roce 1685 sloučením dvou jednotek obrany města Londýna.
Jednotka se od té doby objevila snad ve všech válečných konfliktech, kterých se zúčastnila Velká Británie (americká revoluce, napoleonské války a pochopitelně i obou světových válek).
Pravděpodobně nejdůležitějším úkolem jednotky během druhé světové války byla obrana vyloďovacího předmostí při bitvě u Anzia (vylodění spojenců v Itálii) proti přesile německých tanků Tiger I. Královští střelci, kteří neměli téměř žádnou mechanizaci odolali přesile a přes obrovské ztráty (včetně Erica Fletchera Waterse, otce Rogera Waterse) předmostí ubránili a tak umožnili dokončení vylodění.

 

 Zpět
 
Fanklub


Fanklub
Historie
Členství
Setkání
Nabízíme
Kontakt
O pf.cz
Diskuze
Chat
Revivaly
Archív

...keep talking