keep talking...


Home
Novinky
Biografie
Diskografie
Texty
Překlady
Průvodci
Vystoupení
Kalendář
Floydopedia
Knihy
Články
Fotogalerie
Ke stažení
Odkazy

webmaster

               
               
      čas      
 -49d 0h 40m 
  Praha 
               
               
PinkFloyd.cz English
English
Víte, že na záznamu vystoupení Pink Floyd na Live 8 v roce 2005 se dvakrát v záběru do obecenstva objeví Davidova žena Polly Samson a jejich dva synové? Víte, že hlas, který uzavírá album The Dark Side Of The Moon, patří vrátnému z nahrávacího studia v Abbey Road Jerrymu Driscollovi? Víte, že v jednom diele The Simpsons sa objavilo prasa skupiny Pink Floyd?
 Víte, že... 
  
Twitter Instagram
Facebook    g+

Floydopedia

Royal Fusiliers (City of London Regiment)

zmiňováno v textu skladby When The Tigers Broke Free

Královští střelci z regimentu města Londýna je jedna z nejdéle existujících vojenských jednotek. Jednotka oficiálně vznikla již v roce 1685 sloučením dvou jednotek obrany města Londýna.
Jednotka se od té doby objevila snad ve všech válečných konfliktech, kterých se zúčastnila Velká Británie (americká revoluce, napoleonské války a pochopitelně i obou světových válek).
Pravděpodobně nejdůležitějším úkolem jednotky během druhé světové války byla obrana vyloďovacího předmostí při bitvě u Anzia (vylodění spojenců v Itálii) proti přesile německých tanků Tiger I. Královští střelci, kteří neměli téměř žádnou mechanizaci odolali přesile a přes obrovské ztráty (včetně Erica Fletchera Waterse, otce Rogera Waterse) předmostí ubránili a tak umožnili dokončení vylodění.

 

 Zpět
 
Fanklub


Fanklub
Historie
Členství
Setkání
Nabízíme
Kontakt
O pf.cz
Diskuze
Chat
Revivaly
Archív

...keep talking