keep talking...


Home
Novinky
Biografie
Diskografie
Texty
Překlady
Průvodci
Vystoupení
Kalendář
Floydopedia
Knihy
Články
Fotogalerie
Ke stažení
Odkazy

webmaster

               
               
      čas      
 -6d 13h 41m 
  Praha 
               
               
PinkFloyd.cz English
English
Víte, že hlas, který je slyšet ve skladbě "Yet Another Movie" patří Humphrey Bogartovi a pochází ze známé scény filmu Casablanca? Víte, že Pink Floyd chystali v roce 1974 album s názvem "Household Objects", kde jedinými hudebními nástroji byly domácí pomůcky (příbor, lepící páska, kýbl atd.)? Floydi nahráli tři skladby, ale vydány byly v rámci kampaně Why Pink Floyd? až v roce 2011. Víte, že na tiskové konf. k albu TDB v Londýně (30.11. 1993) byl i novinář z ČTK? Říkal, že lidé budou zvědaví na Pink Floyd bez Waterse a ptal se, zda PF nemají pro Čechy nějaký vzkaz. David odpověděl, že mají přijít a doufá, že splní jejich očekávání.
 Víte, že... 
  
Twitter Instagram
Facebook    g+

Floydopedia

Royal Fusiliers (City of London Regiment)

zmiňováno v textu skladby When The Tigers Broke Free

Královští střelci z regimentu města Londýna je jedna z nejdéle existujících vojenských jednotek. Jednotka oficiálně vznikla již v roce 1685 sloučením dvou jednotek obrany města Londýna.
Jednotka se od té doby objevila snad ve všech válečných konfliktech, kterých se zúčastnila Velká Británie (americká revoluce, napoleonské války a pochopitelně i obou světových válek).
Pravděpodobně nejdůležitějším úkolem jednotky během druhé světové války byla obrana vyloďovacího předmostí při bitvě u Anzia (vylodění spojenců v Itálii) proti přesile německých tanků Tiger I. Královští střelci, kteří neměli téměř žádnou mechanizaci odolali přesile a přes obrovské ztráty (včetně Erica Fletchera Waterse, otce Rogera Waterse) předmostí ubránili a tak umožnili dokončení vylodění.

 

 Zpět
 
Fanklub


Fanklub
Historie
Členství
Setkání
Nabízíme
Kontakt
O pf.cz
Diskuze
Chat
Revivaly
Archív

...keep talking