keep talking...


Home
Novinky
Biografie
Diskografie
Texty
Překlady
Průvodci
Vystoupení
Kalendář
Floydopedia
Knihy
Články
Fotogalerie
Ke stažení
Odkazy

webmaster

               
               
      čas      
 -25d 7h 19m 
  Praha 
               
               
PinkFloyd.cz English
English
Víte, že koncert The Wall Live In Berlin je uveden v Guinnesově knize rekordů jako největší koncert všech dob? Víte, že v seriálu Randall and Hopkirk hraje hlavní roli otec Guye Pratta (a v 5. díle je Battersea Powerplant ještě fuknční) Víte, že na tiskové konf. k albu TDB v Londýně (30.11. 1993) byl i novinář z ČTK? Říkal, že lidé budou zvědaví na Pink Floyd bez Waterse a ptal se, zda PF nemají pro Čechy nějaký vzkaz. David odpověděl, že mají přijít a doufá, že splní jejich očekávání.
 Víte, že... 
  
Twitter Instagram
Facebook    g+

Floydopedia

Schroeder, Barbet

režisér, producent

Barbet Schroeder je syn Švýcarského diplomata. Narodil se 26. srpna 1941 v Teheránu, ale žil a studoval ve Francii. Vystudoval filozofii na pařížské Sorbonně.

Schroeder natočil několik filmů, ale známý se stal především díky svému rozhodnutí svěřit Pink Floyd vytvoření soundtracku ke svému filmovému debutu, More (vyšlo i jako stejnojmenné album, Pink Floyd v roce 1969).
Schroeder byl s výsledkem spokojen a vybral si Pink Floyd i pro svůj film La Vallée/The Valley (1972). I z tohoto počinu vzniklo soundtrackové album (s názvem Obscured By Clouds).

Schroeder se dále proslavil svým kontroverzním dokumentem, který natočil s diktátorem Idi Aminem Dadou, prezidentem Ugandy (v letech 1971-1979), který má na svědomí nejméně 300, podle jiných zdrojů až 500 tisíc obětí.

 

 Zpět
 
Fanklub


Fanklub
Historie
Členství
Setkání
Nabízíme
Kontakt
O pf.cz
Diskuze
Chat
Revivaly
Archív

...keep talking