keep talking...


Home
Novinky
Biografie
Diskografie
Texty
Překlady
Průvodci
Vystoupení
Kalendář
Floydopedia
Knihy
Články
Fotogalerie
Ke stažení
Odkazy

webmaster

               
               
      čas      
 -1d 7h 24m 
  Praha 
               
               
PinkFloyd.cz English
English
Víte, že po skupině byla pojmenována planetka 19367 Pink Floyd? Víte, že skupina Pink Floyd darovala 590 000 liber školám pro duševně nemocné děti? Víte, že píseň Empty Spaces obsahuje v levém kanálu tajný vzkaz, který lze poslouchat pouze, když je skladba puštěná pozpátku?
 Víte, že... 
  
Twitter Instagram
Facebook    g+

Floydopedia

Schroeder, Barbet

režisér, producent

Barbet Schroeder je syn Švýcarského diplomata. Narodil se 26. srpna 1941 v Teheránu, ale žil a studoval ve Francii. Vystudoval filozofii na pařížské Sorbonně.

Schroeder natočil několik filmů, ale známý se stal především díky svému rozhodnutí svěřit Pink Floyd vytvoření soundtracku ke svému filmovému debutu, More (vyšlo i jako stejnojmenné album, Pink Floyd v roce 1969).
Schroeder byl s výsledkem spokojen a vybral si Pink Floyd i pro svůj film La Vallée/The Valley (1972). I z tohoto počinu vzniklo soundtrackové album (s názvem Obscured By Clouds).

Schroeder se dále proslavil svým kontroverzním dokumentem, který natočil s diktátorem Idi Aminem Dadou, prezidentem Ugandy (v letech 1971-1979), který má na svědomí nejméně 300, podle jiných zdrojů až 500 tisíc obětí.

 

 Zpět
 
Fanklub


Fanklub
Historie
Členství
Setkání
Nabízíme
Kontakt
O pf.cz
Diskuze
Chat
Revivaly
Archív

...keep talking