keep talking...


Home
Novinky
Biografie
Diskografie
Texty
Překlady
Průvodci
Vystoupení
Kalendář
Floydopedia
Knihy
Články
Fotogalerie
Ke stažení
Odkazy

webmaster

               
               
      čas      
 -13d 14h 14m 
  Praha 
               
               
PinkFloyd.cz English
English
Víte, že odhadovaný příjem Pink Floyd v roce 1994 a 1995 činil 62 mil. dolarů (2.5 miliardy korun)? Víte, že při posledním živém představení Pink Floyd v klasické sestavě na Live 8 při písni "Money" kamera krátce sjela ze záběru na podium a zabrala věhlasnou elektrárnu Battersea Power Station, známou z obalu alba Animals? Víte, že se odkazy na skupinu Pink Floyd několikrát objevily i v Americkém seriálu Simpsonovi? Například v epizodě Otto v Akci zkouší Bárt hrát na kytaru zřejmě píseň Echoes,ale přeruší ho Nelson?
 Víte, že... 
  
Twitter Instagram
Facebook    g+

Floydopedia

Singh, Vic

fotograf

Vic Singh je fotograf, fanouškům Pink Floyd známý především jako autor fotografie na titulu první řadového alba kapely - Piper At The Gates Of Dawn. Je to jeden z mála fotografů, kteří pro kapelu pracovali a kdo nemá žádnou souvislost se studiem Hipgnosis Storma Thorgersona, který je tvůrcem grafiky pro většinu alb a vizuálních projektů skupiny.

Vic Singh se narodil v indickém městě Lucknow. Jeho otec je byl indický rádža, matka Rakušanka pracující jako fotografka ve Vídni.

V šesti letech byl poslán do Anglie, kde žil se svojí matkou. Zde také získal v 16 letech práci asistenta ve fotografickém studiu. O několik let později si založil vlastní studio v londýnském Mayfair.

Fotografie na obal alba Piper At The Gates Of Dawn byla pořízena jediným záběrem za využití prismatické čočky, která obraz dokáže rozdělit a znásobit. Fotografování pro obal Pipera byla poslední práce Vice Singha pro kapelu a také jeho poslední setkání s někým z nich.

 

 Zpět
 
Fanklub


Fanklub
Historie
Členství
Setkání
Nabízíme
Kontakt
O pf.cz
Diskuze
Chat
Revivaly
Archív

...keep talking