keep talking...


Home
Novinky
Biografie
Diskografie
Texty
Překlady
Průvodci
Vystoupení
Kalendář
Floydopedia
Knihy
Články
Fotogalerie
Ke stažení
Odkazy

webmaster

               
               
      čas      
 -41d 8h 23m 
  Praha 
               
               
PinkFloyd.cz English
English
Víte, že hlas, který uzavírá album The Dark Side Of The Moon, patří vrátnému z nahrávacího studia v Abbey Road Jerrymu Driscollovi? Víte, že jméno Davida Gilmoura dělá problémy nejen nám Čechům? Na některých vydáních CD Final Cut je např. zkomolen jako Glimour, jinde zase Gilmore (např. credits ve filmu More). Víte, že při skladbě Money na koncertu Live 8 se Roger Waters a Nick Mason rytmicky nesešli v úvodu písně? Chyba je slyšet v záznamu přímého přenosu, později byla vyretušována.
 Víte, že... 
  
Twitter Instagram
Facebook    g+

Floydopedia

Sysyphus

název skladby na albu Ummagumma

Stejně jako v případě skladby Cymbaline, i zde došlo pravděpodobně k chybě v pravopisu jména. Správně je totiž Sisyphus.

Sisyphus je postava z řecké mytologie. Podle té byl Sisyphus král Korinthu, který se vyznačoval neobyčejnou krutostí a dokonce se protivil vůli bohů. Poté, co vyzradil Diovo tajemství, přikázal Zeus Thanatosovi, bohovi podsvětí, aby Sisypha navěky přikoval ve své podzemní říši. Sisyphus však Thanatose přelstil, přikoval ho v podsvětí místo sebe a dostal se zpátky na Zemi. Od té doby nemohl nikdo zemřít, což rozzlobilo boha války Arese (protože války pro něj již nebyly tak zábavné, když nikdo neumíral). Proto se do věci vložil a osvobodil Thanatose.
Za svůj podvod byl Sisyphus potrestán bohy tak, že musel vždy do velikého kopce valit velmi těžký balvan a vždy, když byl již těsně pod vrcholem, se mu kámen vysmekl a skutálel se zase dolů. Podle této báje se marnému nebo zbytečnému snažení říká sisyfofské úsilí.

 

 Zpět
 
Fanklub


Fanklub
Historie
Členství
Setkání
Nabízíme
Kontakt
O pf.cz
Diskuze
Chat
Revivaly
Archív

...keep talking