keep talking...


Home
Novinky
Biografie
Diskografie
Texty
Překlady
Průvodci
Vystoupení
Kalendář
Floydopedia
Knihy
Články
Fotogalerie
Ke stažení
Odkazy

webmaster

               
               
      čas      
 -63d 4h 59m 
  Praha 
               
               
PinkFloyd.cz English
English
Víte, že stíny uprostřed očí na DVD obalu PULSE patří fotografu Rupertu Trumanovi a Danu Abbottovi spolupracovníkovi Storma Thorgersona? Snímek byl pořízen na pláži Western-Supermare v Anglii. Víte, že i přes hymnu fotbalového Liverpoolu FC, která je obsažena na albu Meddle je Waters velkým příznivcem londýnských 'Gunners' ? (Arsenal FC) Víte, že roli amerického vojáka ve filmu 3 sezóny v pekle hraje Zdeněk Fráz?
 Víte, že... 
  
Twitter Instagram
Facebook    g+

Floydopedia

Thorgerson, Storm

designer, výtvarník

Storm Thorgerson (nar. 1944 v Anglii) je bývalý spolužák Rogera Waterse a jeho celoživotní přítel. Počátkem 60. let dokonce s několika členy kapely různě sdílel i bydlení.

Storm Thorgerson a jeho umělecká skupina Hipgnosis dala Pink Floyd jejich výraz. Storm a jeho spolupracovníci vytvořili pro Pink Floyd většinu obalů jejich desek, včetně obalu Dark Side Of The Moon, který byl vyhlášen nejlepším obalem všech dob.
Stormův psychedelický styl je jedinečný a nenapodobitelný. Kromě Pink Floyd se podílel i na mnoha dalších obalech mnoha dalších umělců (AC/DC, The Cranberries, Led Zeppelin, Peter Gabriel, Audioslave, Brand X a mnoho dalších).

O své práci s ukázkami svého díla vydal Storm Thorgerson spolu se svými spolupracovníky Peterem Curzonem a Jonem Crosslandem knihu s názvem Eye Of The Storm.

Oficiální stránky Storma Thorgersona:
www.stormthorgerson.com.

 

 Zpět
 
Fanklub


Fanklub
Historie
Členství
Setkání
Nabízíme
Kontakt
O pf.cz
Diskuze
Chat
Revivaly
Archív

...keep talking