keep talking...


Home
Novinky
Biografie
Diskografie
Texty
Překlady
Průvodci
Vystoupení
Kalendář
Floydopedia
Knihy
Články
Fotogalerie
Ke stažení
Odkazy

webmaster

               
               
      čas      
 -49d 1h 32m 
  Praha 
               
               
PinkFloyd.cz English
English
Víte, že když Mason 12.5.'11 přijel do londýnské O2 Areny, netušil, že na zkoušce na Wall uvidí s Watersem hrát i Gilmoura... "Nebylo to ještě vůbec jisté, mluvilo se třeba o Paříži," řekl Nick. "Takže bylo vážně hezké tam přijít a najednou vidět Davida." Víte, že ve filmu Pink Floyd The Wall zapaluje Pinkův otec na začátku petrolejku značky Meva československé výroby? Víte, že skinheadi ve filmu The Wall jsou "skuteční" a během natáčení některých scén byl problém zvládnout jejich nehranou agresivitu?
 Víte, že... 
  
Twitter Instagram
Facebook    g+

Floydopedia

Tiger I

zmiňováno v textu skladby When Tigers Broke Free

Tiger je označení německého tanku Panzerkampfwagen VI Ausf. E Tiger I. Tiger má ještě následovníka ve formě Tiger II (také King Tiger).

Tento typ tanku byl vyvinut v roce 1942 jako těžký útočný bitevní tank. Německá armáda je využívala až do své kapitulace na jaře 1945.
Tiger byl opravdu výkonný stroj na zabíjení. Přestože se především v prvních sériích potýkal s mechanickými poruchami, některé tankové jednotky překonaly poměr 10:1 (počet zneškodněných obrněnců spojenců ku vlastním ztrátám).

 

 Zpět
 
Fanklub


Fanklub
Historie
Členství
Setkání
Nabízíme
Kontakt
O pf.cz
Diskuze
Chat
Revivaly
Archív

...keep talking