keep talking...


Home
Novinky
Biografie
Diskografie
Texty
Překlady
Průvodci
Vystoupení
Kalendář
Floydopedia
Knihy
Články
Fotogalerie
Ke stažení
Odkazy

webmaster

               
               
      čas      
 -16d 18h 47m 
  Praha 
               
               
PinkFloyd.cz English
English
Víte, že první koncerty Pink Floyd v klubech jako UFO trvaly od dvacáté hodiny až do jedné hodiny po půlnoci s pouze dvacetiminutovou přestávkou? Víte, že singl Learning To Fly z roku 1987 je první singl EMI, jehož médiem bylo pouze CD? (Columbia v USA vydala i vinylovou verzi) Víte, že poslední písní, kterou zatím Pink Floyd hráli živě je Comfortably Numb? Hráli ji společně s Rogerem Watersem v rámci charitativního koncertu Live 8 2.7. 2005, který uspořádal Sir Bob Geldolf, dlouholetý přítel skupiny.
 Víte, že... 
  
Twitter Instagram
Facebook    g+

Floydopedia

Tiger I

zmiňováno v textu skladby When Tigers Broke Free

Tiger je označení německého tanku Panzerkampfwagen VI Ausf. E Tiger I. Tiger má ještě následovníka ve formě Tiger II (také King Tiger).

Tento typ tanku byl vyvinut v roce 1942 jako těžký útočný bitevní tank. Německá armáda je využívala až do své kapitulace na jaře 1945.
Tiger byl opravdu výkonný stroj na zabíjení. Přestože se především v prvních sériích potýkal s mechanickými poruchami, některé tankové jednotky překonaly poměr 10:1 (počet zneškodněných obrněnců spojenců ku vlastním ztrátám).

 

 Zpět
 
Fanklub


Fanklub
Historie
Členství
Setkání
Nabízíme
Kontakt
O pf.cz
Diskuze
Chat
Revivaly
Archív

...keep talking