keep talking...


Home
Novinky
Biografie
Diskografie
Texty
Překlady
Průvodci
Vystoupení
Kalendář
Floydopedia
Knihy
Články
Fotogalerie
Ke stažení
Odkazy

webmaster

               
               
      čas      
 -39d 5h 40m 
  Praha 
               
               
PinkFloyd.cz English
English
Víte, že ve filmu Potomci lidí režiséra Alfonse Cuaróna se objeví létací prase jako pocta kapele Pink Floyd? Víte, že píseň Empty Spaces obsahuje v levém kanálu tajný vzkaz, který lze poslouchat pouze, když je skladba puštěná pozpátku? Víte, že v jednom díle seriálu "The Simpsons" s názvem Zlatá Devedesátá když Homer rozděluje majetek bere sebou desku Dark Side Of The Moon?
 Víte, že... 
  
Twitter Instagram
Facebook    g+

Floydopedia

Torry, Clare

zpěvačka

Clare Torryová je zpěvačka, kterou proslavily především vokály ve skladbě The Great Gig In The Sky na albu Dark Side Of The Moon. Traduje se, že její jedinou odměnou za tento skvost byla jedna lahev červeného vína.

Clare se kromě Pink Floyd podílela i na tvorbě Olivie Newton-John, Alana Parsonse, Meat Loaf a dalších.

Na několika koncertech v 80. letech vystupovala s Rogerem Watersem a zúčastnila se i na nahrávání jeho alba Radio K.A.O.S.
V roce 1990 zpívala spolu s Pink Floyd na slavném koncertu v Knebworth.

V roce 2004 zažalovala firmu EMI o podíl na autorských právech ke skladbě "The Great Gig In The Sky", za jejíž natočení dostala v roce 1973 standardní nedělní sazbu £30. V roce 2005 High Court rozhodl v její prospěch, celkové znění rozsudku (včetně případné finanční kompenzace) není známo, ale od této doby je uváděna s Rickem Wrightem jako spoluautorka skladby.

 

 Zpět
 
Fanklub


Fanklub
Historie
Členství
Setkání
Nabízíme
Kontakt
O pf.cz
Diskuze
Chat
Revivaly
Archív

...keep talking