keep talking...


Home
Novinky
Biografie
Diskografie
Texty
Překlady
Průvodci
Vystoupení
Kalendář
Floydopedia
Knihy
Články
Fotogalerie
Ke stažení
Odkazy

webmaster

               
               
      čas      
 -19d 1h 44m 
  Praha 
               
               
PinkFloyd.cz English
English
Víte, že kytarista Eric Clapton pomáhal Rogerovi Watersovi skládat solové album The Pros and Cons of Hitch Hiking a že s ním vystupoval na jeho turné? Víte, že Pink Floyd jsou první kapelou na světě, která začala ve větším využívat pro komponování hudby syntezátory a podíleli se na jejich zdokonalování? Víte, že skladbu "In The Flesh?" nehráli Pink Floyd nikdy živě? Na koncertech The Wall je za ně hrála "zástupná kapela" a Pink Floyd jiná vystoupení s touto skladbou nikdy neměli.
 Víte, že... 
  
Twitter Instagram
Facebook    g+

Floydopedia

Whitehouse, Mary

britská aktivistka, zmiňována ve skladbě Pigs (Three Different Ones) z alba Animals

Mary Whitehousová (13. června 1910 - 23. listopadu 2001) byla britská aktivistka, která prosazovala morální čistotu a cenzuru nevhodných výrazů a scén především v televizním a rozhlasovém vysílání.

Mary Whitehousová poprvé vystoupila proti nevhodnému vysílání v roce 1963 a o rok později založila hnutí "Clean Up TV" (Ukliďte v televizi). Pod svoji petici získala 500.000 podpisů, což je dosavadní britský rekord. Na její popud vznikla v roce 1965 National Viewers' and Listeners' Association.

Mary Whitehousová byla známá i tím, že psala otevřené dopisy ministerským předsedům Velké Británie, na něž však nikdy nedostala odpověď (oficiálně údajně nebyly nikdy doručeny a vždy se ztratily, pravděpodobně proto, aby úřad ministerského předsedy nemusel odpovídat).

Mezi mládeží v 60. letech neměla pochopitelně Mary Whitehousová zastání ani pochopení. Většina svobodomyslných umělců a potažmo mladých lidí vůbec viděla v Mary Whitehousové nelítostnou cenzorku a bigótní katoličku, která nedává prostor k uměleckému vyjádření, a byla proto terčem jejich kritiky a sarkasmu. O to větší zastánce však měla v generaci rodičů a prarodičů hippies.

 

 Zpět
 
Fanklub


Fanklub
Historie
Členství
Setkání
Nabízíme
Kontakt
O pf.cz
Diskuze
Chat
Revivaly
Archív

...keep talking