keep talking...


Home
Novinky
Biografie
Diskografie
Texty
Překlady
Průvodci
Vystoupení
Kalendář
Floydopedia
Knihy
Články
Fotogalerie
Ke stažení
Odkazy

webmaster

               
               
      čas      
 -5d 23h 45m 
  Praha 
               
               
PinkFloyd.cz English
English
Víte, že stíny uprostřed očí na DVD obalu PULSE patří fotografu Rupertu Trumanovi a Danu Abbottovi spolupracovníkovi Storma Thorgersona? Snímek byl pořízen na pláži Western-Supermare v Anglii. Víte, že v jednom díle seriálu Futurama (4x11) se objevuje optický hranol, dokonce i s fialovým paprskem na konci barevného spektra? (díl 4x11; čas asi 7:25). Víte, že skladba Poles Apart z Alba The Division Bell je otevřeným dopisem Davida Gilmoura Sydu Barretovi a Rogeru Watersovi?
 Víte, že... 
  
Twitter Instagram
Facebook    g+

MTV Europe - Večerní zprávy

12. října 1992 - MTV Europe

Hlasatel MTV se skladbou What God Wants na pozadí...

Hlasatel: Roger Waters je zpět s albem Amused To Death (Ubaveni k smrti), albem velmi silných emocí...

Roger Waters: Tahle deska je, jak víte, o našem vztahu k televizi, a já televizi velmi silně vnímám jako dvojsečnou zbraň; jak všichni víme, je to velmi, velmi mocné médium a víte, může nás buďto, může nás... může nás zničit... nebo zachránit. Vnímám ji opravdu jako tak mocné médium.

Hlasatel: Znovu se vracející Watersovské téma války je tu opět ve středu pozornosti, stejně jako je tu, odvažme se říct, klasický zvuk Pink Floyd.

Roger Waters: Víte, co nás dalo dohromady, byla touha stát se popovými hvězdami, a po Dark Side Of The Moon jsme jimi byli. Naplnili jsme svoji úlohu.
 Ještě dlouho poté jsme zůstali spolu, ale nikdy tam skutečně nebyl jakýkoliv druh "vřelého pocitu" ze skupiny lidí pracujících společně. Lidi se chovají tak, jak se chovají. Já odešel a je tu ještě pořád kapela jménem Pink Floyd.
 Lidi si to musejí udělat tak, jak to chtějí... Víte, teď už to není moje starost. Gilmour a Mason VLASTNÍ jméno Pink Floyd, tak to je. Konec. Se mnou to nemá nic společného. Nemám nad tím žádnou kontrolu... Nemám kontrolu nad společnými nahrávkami... Nemůžu mít. S ničím z toho nemám nic společného. Jsem mimo, dobře... a stalo se to před několika lety a já z toho tehdy byl tuze rozzlobený a skleslý. Ale teď už jsem se přes to přenesl a pokračuju v mojí vlastní práci a pojďme se bavit o něčem jiném.

Hlasatel: Watersovi je však jasné, že - minimálně v obchodních podmínkách - být pod pláštěm Pink Floyd znamená automatické prodeje.

Roger Waters: Heleďte, kdyby na tom bylo napsáno Pink Floyd, prodal bych 10 milionů alb, ale protože je na tom napsáno Roger Waters, kdo ví. Nemám potuchy, kolik můžu prodat, ale je pozoruhodné, jak těžké je překročit ten stín. Víte, aby lidi začali rozumět tomu, kdo jsem, co je má práce a co byla má práce v minulosti.

Hlasatel: Waters je nyní soustředěný a dokonce šťastný, ačkoliv ne moc v pohodě vůči médiím.

Roger Waters: Když sledujeme naší MTV, můžeme vidět, můžeme vidět, že to všechno je lež. Je tam před námi, a následující generace lidí, co si kupují desky, aby poslouchali hudbu, nebo alespoň část z nich, nebude schopná NErozumět 'em... uh... problematice, dichotomii, která existuje v rozporuplných zprávách, které z ní dostáváme.


Překlad: Marek Bělor


Původní rozhovor najdete zde

 Originál
 Zpět
 
Fanklub


Fanklub
Historie
Členství
Setkání
Nabízíme
Kontakt
O pf.cz
Diskuze
Chat
Revivaly
Archív

...keep talking