keep talking...


Home
Novinky
Biografie
Diskografie
Texty
Překlady
Průvodci
Vystoupení
Kalendář
Floydopedia
Knihy
Články
Fotogalerie
Ke stažení
Odkazy

webmaster

               
               
      čas      
 -43d 3h 25m 
  Praha 
               
               
PinkFloyd.cz English
English
Víte, že v písni Learning to Fly je použit útržek z předletové přípravy a komunikace Davida Gilmoura a Nicka Masona při Masonově prvním samostatném letu? Víte, že Davidova píseň Castellorizon z jeho sólového alba On An Island byla pojmenována podle řeckého ostrova ležícího nedaleko Rhodu, kde má David i svůj vlastní dům? Víte, že na záznamu vystoupení Pink Floyd na Live 8 v roce 2005 se dvakrát v záběru do obecenstva objeví Davidova žena Polly Samson a jejich dva synové?
 Víte, že... 
  
Twitter Instagram
Facebook    g+

Dotazník Q Magazínu

srpen 1995 - Q Magazine

Jméno, hodnost a výrobní číslo. Bezpochyby budete souhlasit, že jsou to vše užitečná fakta hodná zaznamenání, ale nic ve srovnání s podrobnostmi odhalenými jako by to nic nebylo v Q dotazníku. Takže tento měsíc věnujte pozornost (motoristicky) sportujícímu gentlemanovi...

Co je první věc, co děláte, když se ráno vzbudíte?
  Zaprvé, zkontroluju, zda jsou v posteli obyvatelé: žena, malé děti a tak dále. A na základě této informace se rozhodnu, zda je na programu sex. Když ne, je to ovesná kaše.

Co byl první koncert, na který jste šel?
  Byl to Tommy Steele v roce 1956, mám pocit. Jeho vystoupení v 6-5 Special (První pořad BBC věnovaný Rock'n'rollu, vysílaný od února 1957, takže si to Nick pamatuje spatně - pozn. překl.) se stala mým prvním rock'n'rollovým zážitkem a poté jsem na něj musel zajít a vidět ho.

Kterou písničku byste býval rád složil?
  Prakticky cokoliv od Dylana. Myslím, že byste musel usilovat o jeho rozsah stejně jako o jakoukoliv konkrétní písničku. Třeba mě napadá Masters Of War - ta schopnost vytvořit smysluplné politické sdělení, aniž by bylo jakkoliv strojené. Kdybyste se mě zeptal, na čem bych si býval rád zabubnoval, bylo by to něco od Cream... pravděpodobně N.S.U.

Co je nejlepší rada, kterou jste kdy obdržel?
  Myslím, že Noel Redding (basák skupiny The Jimi Hendrix Experience - pozn. překl.) to řekl nejlépe: Sežeňte si právníka, kupte si zbraň. To, nebo když uděláte chybu, vždy nazlobeně hleďte na basáka.

Co je váš nejvíce ceněný hmotný majetek?
  Vše, co je v daném okamžiku sportovní auto. Což je právě Maserati typu, ve kterém Stirling Moss vyhrál na Nürburgringu v roce 1960.

S kým jste se naposledy vyspal?
  Viz otázka 1.

Co si myslíte o Bobu Dylanovi?
  Zásadní. Vytvořil dobrou hudbu, choval se excentricky a poté pokračoval ve vytváření dobré hudby, spíše než aby naplnil, co lidé očekávají, což je vytvořit dobrou hudbu, chovat se excentricky, zbláznit se a vybouchnout. A já myslím, že to je neuvěřitelně hezké. Nemůžu ale vystát jeho písničky.

Kdy jste naposledy brečel a proč?
  Myslím, že při narození mého posledního syna, Caryho. Šťastý a uvolněný.

Které vlastnosti si myslíte, že jste zdědil po svých rodičích?
  Schopnost vyhnout se střetům. A lásku pro motorismus, o které si myslím, že musí být přenášená geny spíše než prostředím.

Jaký je největší mýtus o slávě?
  No, ptáte se špatné osoby, protože já nejsem slavný. Jsem součástí slavného podniku, což je dost odlišná věc. Slavní lidé jsou skutečně hnáni představou, že díky slávě se budou cítit lépe, a když se tak nestane, snaží se a ucpou tu mezeru větším množstvím slávy. Takže ano. Pink Floyd jsou zoufale poškození jedinci a ještě pořád nejsme dost slavní!

Jaký jste, když jste opilý?
  Ne jako za starých časů, kdy bychom nevylezli na pódium, aniž by vnímání nebylo otupěné rumem nebo zázvorovým vínem Stone's. Nyní jsem poněkud hlasitější... a šíleně dobrý řidič.

Koho byste nechal, aby vás hrál ve filmu?
  Nějakého opravdového Brita. Kennetha Moorea, možná, nebo Roberta Donata.

Vyberte pět slov, které vás popisují.
  Pokřivený, zdrženlivý, zanedbaný, roztržitý, motivovaný.

Je tu nějaká kritika, která vám ulpěla na mysli?
  Pamatuji si jednu recenzi, kterou napsal Robin Denselow před léty a léty. Řekl, že jsme předvedli dost bídnou show a musel jsem s ním souhlasit. Všichni ostatní se z toho z toho či onoho důvodu roplývali a na mě udělalo dojem, že on skutečně poslouchal. Další je z minulého roku z Chicago Sun, kritika živáku, kterou jsem byl tak podrážděn, že jsem skutečně tomu novináři napsal. Říkal, že jsme byli příliš těžcí, což mi připadalo bezvýznamné. Vskutku, zpět mi přišel fakt nádherný dopis beroucí zpět tuto část jeho kritiky, takže se domnívám, že se to vyplatilo. Kritici čekají, že i ta nejjedovatější kritika bude, jako když házíte hrách na stěnu. Ale ono to přesto někdy bolí.

Věříte v Boha?
  Ne, ačkoliv si dost často přeji, abych věřil. Věřím v Boha Dylana.

Co je vaše nejnepříjemnější vlastnost?
  Možná skutečně nejškodlivější je moje neschopnost konfrontace. Ale jsem také děsivý šprýmař a můžu ukázat mnoho lidí ochotných dosvědčit, jak nepříjemné to může být. U soudu, když to bude nutné.

Čeho se nejvíce bojíte?
  Smrti. Nenapadá mě nic úděsnějšího, než smrt.

Jaké ambice ještě stále musíte naplnit?
  Chtěl bych být o dost lepší ve věcech, co již dělám. Třeba, nevadilo by mi být lepší bubeník. Řídil jsem na Le Mans, což vždy byla velká touha, ale nikdy nebudu mistr světa sportovních aut, takže budu šťastný, když budu prostě lepší řidič.

Bojíte se selhání?
  No předpokládám, že ano, jinak by člověk tak tvrdě nepracoval, aby uspěl. Jeden by byl rozhodně nerad, aby si ho dobírali vlastní vrstevníci, ale musíte to risknout. Risk je zisk.

Bez čeho nikdy neopouštíte dům?
  Bez přesvědčení, že jsem nechal puštěný plyn.

Kdo je váš nejlepší přítel a vaše nejlepší přítelkyně?
  Od doby, co Roger opustil kapelu, opravdu nejlepšího přítele nemám. Mojí nejlepší přítelkyní je moje žena. Její společnost si užívám... a kdybych řekl kohokoliv jiného, zabila by mě.

S kým byste se nejraději setkal?
  Tohle je jedna z těch otázek typu disky na Opuštěném ostrově. Vezmete si vašich skutečných 10 oblíbených nahrávek, nebo ty, díky kterým budete vypadat dobře?
  Zde je to stejné: Nemá smysl, abych říkal Noel Edmonds (briský televizní moderátor - pozn. překl.), protože i kdybych se s ním setkat chtěl, nestal bych se příznivcem čtenářstva. Nicméně jsem ohromně vděčný, že jsem potkal Ayrtona Sennu (slavný závodník F1, trojnásobný mistr, který se zabil v roce 1994 při havárii - pozn. překl.), a několik postav z minulosti, se kterými by mě nevadilo povečeřet, by byli, Groucho Marx (slavný americký komik - pozn. překl.) a Stravinsky, jehož deníky jsou srandovní.

Kterou hudbu byste si nechal zahrát na vašem pohřbu?
  Nechtěl bych vůbec žádnou hudbu. Chtěl bych, aby byl pohřeb zrušen na základě toho, že jsem vlastně v pořádku. Ale kdybych chtěl být sadistický, bylo by to celé In-A-Gadda-Da-Vida od Iron Butterfly.

Když se podíváte do zrcadla, líbí se vám, co vidíte?
  Nemám rád, co vidím, ale naučil jsem se s tím žít. Chtěl bych vidět správnou Popovou hvězdu zírající na mě zpět ze zrcadla, a to nevidím.

Chtěl byste něco prohlásit?
  Že z daňových důvodů nemám trvalý pobyt! Že mluvím pravdu, celou pravdu a něco jako pravdu... K tomu mi dopomáhej Bob.Překlad: Marek Bělor


Původní rozhovor najdete zde

 Originál
 Zpět
 
Fanklub


Fanklub
Historie
Členství
Setkání
Nabízíme
Kontakt
O pf.cz
Diskuze
Chat
Revivaly
Archív

...keep talking