keep talking...


Home
Novinky
Biografie
Diskografie
Texty
Překlady
Průvodci
Vystoupení
Kalendář
Floydopedia
Knihy
Články
Fotogalerie
Ke stažení
Odkazy

webmaster

               
               
      čas      
 -56d 21h 4m 
  Praha 
               
               
PinkFloyd.cz English
English
Víte, že při jednom z koncertů R.Waters vyzval neukázněného (čti opilého) fanouška, aby přišel těsně pod podium a pak na něj plivnul? Víte, že basová linka ve skladbě Goodbye Cruel World z The Wall je převzata z písně See Emily Play? Víte, že ve video EP k albu Final Cut se Waters zpovídá u psychologa, který má jméno složené ze jmen režiséra a producenta filmu The Wall? (A. Parker-Marshall)
 Víte, že... 
  
Twitter Instagram
Facebook    g+

A Collection Of Great Dance Songs

Tato kolekce nejúspěšnějších skladeb z některých alb je dosti posměšně nazvána "Kolekce plesových písní", což byl nápad Nicka Masona. Jedná se o kompilaci, jakési první "the best of" skupiny Pink Floyd

One Of These Days

(Gilmour/Mason/Wright/Waters)
Standardní verze převzatá z alba "Meddle"

Money

(Waters)
Tato verze je odlišná od původní studiové verze (vlivem potíží s autorskými právy nemohla být použita originální verze z alba "Dark Side Of The Moon" a proto ji David Gilmour musel nahrát znovu. Gilmour v této nové verzi vystupoval jako producent a nahrál všechny nástroje až na saxofon, který je opět mistrovským dílem Dicka Parryho). James Guthrie skladbu koprodukoval a mixoval. Byly použity originální zvuky pokladen, trhání papíru a sypání mincí.
Zkrácený úryvek skladby měl být vydán jako B-strana singlu "Let There Be More Light" (katalogové číslo mělo být Harvest HAR 5217). Na poslední chvíli byl však stažen, ale ne dost brzy, aby se neobjevilo několik málo kopií na růžovém vinylu. Ty se staly potom jednou z nejcennějších sběratelských rarit.

Sheep

(Waters)
Standardní verze z alba, která byla vybrána pravděpodobně protože se jedná o nejkratší z klíčových skladeb na albu "Animals", přestože Gilmour prohlásil že měl "dost co dělat", aby byl s touto skladbou "dostatečně spokojený".

Shine On You Crazy Diamond

(Gilmour/Waters/Wright)
Toto je verze tvořená mixem jednotlivých částí plynule přecházejících jedna v druhou a obsahující části 1, 2, 3, 5 a 7 studiového originálu, až na to, že u části 5 byl vynechán saxofonový part na konci.
Tato verze se asi nejvíce podobá tomu, jakou podobu měla skladba "Shine On You Crazy Diamond" při prvních koncertech v roce 1974, kdy byla hrána jako jeden kus.

Wish You Were Here

(Gilmour/Waters)
Studiová verze převzatá z alba avšak s upraveným začátkem a koncem.

Another Brick In The Wall, part 2

(Waters)
Začátek této skladby je převzat ze singlové verze, ale zbytek je z alba "The Wall".

 Zpět

 
Fanklub


Fanklub
Historie
Členství
Setkání
Nabízíme
Kontakt
O pf.cz
Diskuze
Chat
Revivaly
Archív

...keep talking