keep talking...


Home
Novinky
Biografie
Diskografie
Texty
Překlady
Průvodci
Vystoupení
Kalendář
Floydopedia
Knihy
Články
Fotogalerie
Ke stažení
Odkazy

webmaster

               
               
      čas      
 -44d 11h 13m 
  Praha 
               
               
PinkFloyd.cz English
English
Víte, že G. E. Smith, který je v kapele Rogera Waterse na turné The Wall Live, hraje ve skadbě Outside The Wall na originální Gibson mandolínu z roku 1912? Víte, že ve filmu Pink Floyd The Wall zapaluje Pinkův otec na začátku petrolejku značky Meva československé výroby? Víte, že spolupráce Erica Claptona a R. Waterse na albu The Pros and Cons of Hitch Hiking se zrodila na základě spolupráce na soundtracku k filmu Johna Hurta "The Hit"?
 Víte, že... 
  
Twitter Instagram
Facebook    g+

Delicate Sound Of Thunder

Album a video nahrávka.

Shine On You Crazy Diamond

Téměř při všech z jejich dvou set koncertů zvolili Pink Floyd tuto skladbu ("Shine On You Crazy Diamond, Parts 1- 5") jako úvodní, bohužel výsledek trochu kazí nepříliš podařený saxofon Scottyho Pagea.

Signs Of Life

(pouze na video verzi)
Přestože je tato skladba divácky poměrně nezajímavá co se týče světelných efektů, poskytuje divákům jedinečnou šanci vidět členy Pink Floyd "při práci". Slabší stránkou je fakt, že byl obraz snímán z velkoplošné obrazovky, místo toho, aby byl pořízen přímo na pódiu, jak je zvykem.

Learning To Fly

Tato verze je trochu odlišná od studiové. Gilmour nechával hrávat Renwicka mnohem více sólových částí, zatímco se sám věnoval spíše zpěvu.
Je jen škoda, že, ač byl film, který byl promítán během této skladby na plátno, se čas od času objevil, nebyl vidět na videu celý, což mnoho fanoušků neslo dosti těžce.

Yet Another Movie

(vynecháno z video verze)
Přestože se skladba drobně liší (hlavně použitím echa), má velmi blízko ke studiovému originálu, včetně použitých dialogů.
Vynikajícím zážitkem pro fanoušky bylo to, že bubeníci Mason a Wallis používali fosforeskující paličky na bicí, což ve tmě vytvářelo neopakovatelný efekt, takže je jen škoda, že skladba na videu není (byť záběry z této skladby byly ve filmu také použity, takže fanoušci nakonec o nic nepřišli).

Round And Round

(vynecháno z video verze)
Zde je tato skladba uvedena odděleně od "Yet Another Movie" a tvoří tak jednu z vůbec nejkratších skladeb Pink Floyd v historii.

Sorrow

Jen nepatrně delší, jinak stejná jako studiová verze

The Dogs Of War

Gilmour se herecky podílel i na filmu, který byl během této skladby promítán a jehož autorem je Storm Thorgerson.
V této verzi nalezneme více kytary než ve studiovém originálu.

On The Turning Away

Jediné rozdíly od studiového originálu je použití jiných druhů kláves a přidané kratičké kytarové sólo.

One Of These Days

Druhé CD je zahájeno jednou z pinkfloydovských klasik, patřících spíše do kategorie "oldies". Tato skladba byla ideální pro nástup dalšího floydovského prasete, kterému bylo ovšem pozměněno pohlaví, aby se zabránilo sporům o autorství s Rogerem Watersem. Přesto se úplně na konci filmu objeví (trochu ironický) titulek hlásající: "originální koncepce prasete - R. Waters"

Time

Příjemné vokály Ricka Wrighta jsou velmi vítané zpestření této skladby. Ve filmové verzi jsou na tomto místě vidět animace Iana Eamese, včetně neonových hůlek Nicka Masona (efekt vypůjčený z "Yet Another Movie").

On The Run

(pouze na videu)
Skladbu doprovází nové video, které stejně tak představuje paranoidní stavy jako to originální.
Původní nápad postele, která se zřítí na pódium v moři plamenů byl později nahrazen okřídlenou kreaturou (fanoušky pojmenovanou jako "Ikarus"), kterou postihne stejný osud, jako jeho bájného předchůdce.

The Great Gig In The Sky

(pouze na videu)
Ačkoliv jsou velmi dobré, ani tři doprovodné zpěvačky najednou se nemohou vyrovnat Clare Torryové.
Ohňostroje, které jsou na videu při této skladbě k vidění, pocházejí z vystoupení ve Versailles.

Wish You Were Here

Společný duet Gilmoura a Renwicka na akustické kytary.

Us And Them

(vynechána z vinylové verze)
Zde je promítáno větší množství záběrů, které doprovází skladbu, než je to běžné. Některé záběry jsou však pouze v rohu obrazovky.

Money

(vypuštěno z verzí na videu a MC)
Tato skladba byla natažena až na úctyhodných 10 minut, hlavně zásluhou mnoha sól, které si zahráli postupně snad všichni, kdy byli na pódiu. Tento úžasný mix se zcela pochopitelně měnil s každým představením (a Pratt byl také často kritizován za svůj reggae styl, který se sem rozhodně moc nehodí).

Another Brick In TheWall, part 2

(vypuštěno z video verze)
Kompletní klasika včetně dětských sborů (z playbacku), která měla ovšem radikálně přepracovaný závěr s kytarovými a baskytarovými sóly. Perfektní dojem tato skladba vyvolávala při dětských sborových vokálech, kdy byl použit vynález Pink Floyd, takzvaný "Azimuth Co-ordinator", což byl joystick, kterým bylo možno přesně programovat odkud má zvuk vycházet (a byl používán hlavně pro efekt, kdy byli posluchači přesvědčeni, že zvuk obíhá kolem dokola).

Comfortably Numb

Přestože Guy Pratt většinou nahrazoval Rogera Waterse v této skladbě, na videu je vidět v této úloze Jon Carin a Rick Wright.
Mohlo by se zdát, že zrcadlová koule je už dosti otřepaný vynález, ale v rukou Pink Floyd se stala jedním z vrcholů představení. Je to možná dané i tím, že ta koule, kterou používali Pink Floyd se byla schopná v záplavě barev rozevřít jako květina.
Bohužel tento efekt není na videu vidět a kromě tohoto "pochybení" se režisér filmové verze Isham dopustil i několika drobných přehmatů (například moment, kdy z reproduktorů zní hra Davida Gilmoura, přestože se na obrazovce vůbec nedotýká kytary).

One Slip

(pouze na videu)
Guy Pratt zde předvedl jedno z nejlepších vystoupení se svojí baskytarou. Page hraje na elektrickou kytaru.

Run Like Hell

Skladba vždy hraná jako závěrečný přídavek (s Prattem zastupujícím Waterse) a stejně jako "One Slip" doprovázená tím nejlepším (tedy vším) ze světelných efektů, které byly k dispozici.

 Zpět

 
Fanklub


Fanklub
Historie
Členství
Setkání
Nabízíme
Kontakt
O pf.cz
Diskuze
Chat
Revivaly
Archív

...keep talking