keep talking...


Home
Novinky
Biografie
Diskografie
Texty
Překlady
Průvodci
Vystoupení
Kalendář
Floydopedia
Knihy
Články
Fotogalerie
Ke stažení
Odkazy

webmaster

               
               
      čas      
 -18d 23h 46m 
  Praha 
               
               
PinkFloyd.cz English
English
Víte, že po skladbě One Of These Days na DVD Pink Floyd Live in Pompei je vidět, jak během svačiny floydi popíjejí pravou plzeňskou dvanáctku? Víte, že na konci alba Wish You Were Here hraje Rick Wright několik tónů z refrénu skladby See Emily Play jako poctu Sydu Barrettovi, který se objevil ve studiu během nahrávání alba? Víte, že v americkém sitcomu WKRP Cincinnati ve scéně ve které zní Dogs, a je slyšet vyjící psy, proběhne mezi aktéry tento dialog: "Slyšíš psy?" "Ano," podívá se na obal alba a dodá "jak asi budou znít Pigs On The Wing?"
 Víte, že... 
  
Twitter Instagram
Facebook    g+

Messed Gadgets Of Auximines
(More Furious Madness From the Massed Gadgets of Auximenes)

Ačkoliv se nejedná o řadové album (byť existuje ve formě RoIO), nelze se nezmínit o významném fenoménu v historii skupiny, kterým jistě byly koncerty v roce 1969. Pod společným názvem "Messed Gadgets Of Auximines" (celý název, který se ale objevoval jen zřídka je "More Furious Madness From the Massed Gadgets of Auximenes") bylo uváděno představení sestávající se ze dvou částí: "The Man" a "The Journey", každá část zabrala asi hodinu. Vystoupení mělo téměř divadelní podobu a byť obsahovalo písně většinou známé z alb, jednalo se o naprosto originální show.

The Man

Daybreak

Společně hraná píseň "Grantchester Meadows".

Work

Do rytmu vysílání hudebního proudu z jakéhosi holandského rádia, roadies a někdy i členové kapely sestavili za rytmického sekání, řezání a pilování stůl. Kapela (nebo alespoň ta její část, která nestavěla stůl) zatím hrála jakousi jazzovou instrumentálku s klávesami Ricka Wrighta a s Gilmourovou "heavy metalovou" kytarou. Později byla skladba přepracována a uvedena na albu "Relics" pod názvem "Biding My Time".

Afternoon

Přestávka pro skupinu, kdy roadies servírovali na postavený stůl čaj (a fanoušci stále místo hudby poslouchali z reproduktorů pravé, zato nesrozumitelné holandské rádio...). Roger Waters toto číslo později zopakoval na svém turné s "Radio K.A.O.S", ovšem bez rádia a také během turné "In The Flesh" 2000-2002, kdy Waters a jeho spoluhráči zasedli ke stolu a hráli karty.

Doing It!

Krátké sólo na bicí

Sleeping

Převážně na varhany hraná instrumentální skladba, velmi podobná skladbě "Quicksilver" z alba "More". Během úvodních tónů byl pouštěn záznam klidného oddechování a tvořilo tak dokonalou iluzi, že kapela na pódiu usnula.

Nightmare

"Cymbaline"

Daybreak

Instrumentální repríza "Grantchester Meadows" ze začátku.

The Journey

The Beginning

"Green Is The Colour", která plynule přešla v...

Beset By Creatures Of The Deep

"Careful With That Axe, Eugene"

The Narrow Way

Skupinová verze toho, co se později stalo "The Narrow Way, Part 3" jako Gilmourův příspěvek pro album "Ummagumma".

The Pink Jungle

"Pow R. Toc. H"

The Labyrinth Of Auximines

Instrumentálka vystavěná na prostřední části "Interstellar Overdrive"

Behold The Temple Of Light

Další instrumentálka.

The End Of The Beginning

"Celestial Voices" (část skladby "Saucerful Of Secrets").

 Zpět

 
Fanklub


Fanklub
Historie
Členství
Setkání
Nabízíme
Kontakt
O pf.cz
Diskuze
Chat
Revivaly
Archív

...keep talking