keep talking...


Home
Novinky
Biografie
Diskografie
Texty
Překlady
Průvodci
Vystoupení
Kalendář
Floydopedia
Knihy
Články
Fotogalerie
Ke stažení
Odkazy

webmaster

               
               
      čas      
 -42d 14h 39m 
  Praha 
               
               
PinkFloyd.cz English
English
Víte, že skupina potřebovala 49 kamionů na převoz techniky v rámci Division Bell Tour? Víte, že když Mason 12.5.'11 přijel do londýnské O2 Areny, netušil, že na zkoušce na Wall uvidí s Watersem hrát i Gilmoura... "Nebylo to ještě vůbec jisté, mluvilo se třeba o Paříži," řekl Nick. "Takže bylo vážně hezké tam přijít a najednou vidět Davida." Víte, že člen fanklubu Zdeněk Fráz spočítal, že na velkých plakátech na zastávkách MHD inzerujících koncerty The Wall Live 15. a 16. dubna 2011 v Praze bylo ve Zdi zobrazeno přesně 4723 cihliček?
 Víte, že... 
  
Twitter Instagram
Facebook    g+

Proč teď znova dělám turné Zeď?Roger Waters 2010
Roger Waters, 2010Nedávno jsem narazil na tuto vlastní větu z doby před 22 lety:

"Pro mne to v základu znamená tohle: Pomohou nám komunikační technologie v naší kultuře povznést se a lépe porozumět jeden druhému, nebo nás oklamou a oddělí nás od sebe?"

Věřím, že je to stále velmi relevantní otázka, na kterou dosud nemáme odpověď. Na netu je spousta komerčního šumu, spousta propagandy, ale cítím, že těsně pod povrchem toho všeho začíná sílit porozumění. Musíme jen dál blogovat, tweetovat, komunikovat, sdílet myšlenky.

Když jsem před 30 lety psal Zeď, byl jsem vystrašený mladík. Tedy ne takový mladík, bylo mi 36 let.

Dlouho mi trvalo, než jsem se přenesl přes vlastní strach. V těch letech mi však došlo, že můj příběh strachu, ztráty a s tím nevyhnutelně spojené pachutí posměchu, hanby a trestu je alegorií pro mnohem širší témata: nacionalismus, rasismus, sexismus, náboženství, cokoliv! Všechny tyhle problémy a -ismy jsou podněcovány stejnými obavami, které řídily můj mladý život.

Toto nové představení Zdi je pokusem o to načrtnout určitá srovnání, vynést na světlo naše současná dilemata ... a je věnováno všem nevinným obětem z minulých let.

V někerých kruzích existuje cynický názor, že lidské bytosti jako kolektiv nejsou schopny vytvořit si mezi sebou "humánnější", tedy laskavější, šlechetnější, kooperativnější, empatický vztah.

S tím nesouhlasím.

Podle mého je příliš brzy na to vynášet takové závěry, jsme koneckonců velmi mladý druh.

Věřím, že přinejmenším máme šanci aspirovat na něco lepšího, než současné dogma bezohledných zákonů džungle, které je reakcí na náš institucionalizovaný strach jeden z druhého.

Cítím, že jako umělec je mou povinností vyjádřit svůj (ač opatrný) optimismus a povzbudit ostatní, aby udělali to samé. Abych citoval jednoho velkého člověka: "You may say that I'm a dreamer, but I'm not the only one." ("Můžete říct, že jsem snílek, ale nejsem jediný.")

Roger Waters, 2010

Překlad: Zoran

 Originál
Roger Waters Wall Live

 Zpět

 
Fanklub


Fanklub
Historie
Členství
Setkání
Nabízíme
Kontakt
O pf.cz
Diskuze
Chat
Revivaly
Archív

...keep talking