keep talking...


Home
Novinky
Biografie
Diskografie
Texty
Překlady
Průvodci
Vystoupení
Kalendář
Floydopedia
Knihy
Články
Fotogalerie
Ke stažení
Odkazy

webmaster

               
               
      čas      
 -43d 1h 49m 
  Praha 
               
               
PinkFloyd.cz English
English
Víte, že album Dark Side of the Moon sa v americkej albumovej hitparade udržal 736 tyzdnov /14 rokov/? Víte, že v Americe působí jazzový kytarista David Gilmore? Víte, že při posledním živém představení Pink Floyd v klasické sestavě na Live 8 při písni "Money" kamera krátce sjela ze záběru na podium a zabrala věhlasnou elektrárnu Battersea Power Station, známou z obalu alba Animals?
 Víte, že... 
  
Twitter Instagram
Facebook    g+

Roger Waters přináší The Wall napříč Evropou

Roger Waters cestuje novou produkci "The Wall" v roce 2011 s 28 potvrzenými evropskými termíny.

Americké turné ohlášené minulý měsíc které bude probíhat od září do prosince bylo vyprodáno během několika hodin. Jedná se o první živé představení The Wall po dvaceti letech.

Waters se objevil na tiskové konferenci v londýnském Mandarin Oriental Hotel dnes (27. května), aby nejen hovořil o novém turné, ale i vyjádřil svou nedůvěru v sociální sítě a politiky.

Bývalý člen Pink Floyd je autorem koncepce a skladeb (většiny pozn. překladatele) napůl autobiografického dvojalba z roku 1979, které je dle statistik RIAA 23-krát platinové (počítana každá deska alba zvlášt).

Přes popularitu alba, naživo bylo představení The Wall provedeno skupinou Pink Floyd jen 31 krát (během turné 1980-1981) a jednou pak v roce 1990 Rogerem Watersem při příležitosti pádu Berlínské zdi.

"Poslední turné, které jsme dělali jsem si opravdu užil," řekl Waters. "Hráli jsme celou Dark Side Of The Moon (v letech 2006-2008) a já si tak trochu pohrával s myšlenkou, vyjet možná ještě jednou."

Pro turné "The Wall" se rozhodl poté, co mu to navrhla jeho snoubenka a "vložila mu tuto myšlenku do podvědomí," řekl.

"Začal jsem mluvit s týmem a zeptal se myslíte, že bychom to mohli udělat?" vysvětluje. Bylo mu řečeno, že technologický vývoj znamená, že bylo možné udělat životaschopné turné.

V novém představení bude 240 ft široká (73m) a 35 stop (11m) vysoká zeď a velkoplošná projekce - Waters říká moderní projekční systémy umožňují nasvítit obrazem celou zeď, na rozdíl od předchozích představení - takže budou nová dynamická videa a vizuální obrazy. Ani letos nebude chybět slavné padající letadlo, obrovské nafukovací loutky a pyrotechnika, Waters spolupracoval s ilustrátorem Geraldem Scarfem, který pracovali již na původní show.

Na otázku po současném významu alba Waters vysvětlil že původní pojetí "strach a vzpoura" nahrazuje "vzpoura proti strachu."

"Vidím to jako alegorii na to, jak teď národy jednají vůči sobě," dodal.

Dále popsal změny v technologiích a komunikacích, jako je Internet, jako "dvousečný meč," a označil se jako optimista, který ale také vyjadřuje obavy.

"Nevýhodou je, že technologie začne být používána jako nástroj propagandy, lidmi, kteří řídí naše životy, bohatými a mocnými, kteří nám říkají, co máme dělat a udělat z nás konzumenty," řekl.

Waterse také příliš nezaujalo masové využívání sociálních sítí. "Myslím, že je Twittering do určité míry odvádí od jejich vlastních životů," řekl. "Myslím, že technologie může být tak svůdná." Vlastní jen mobilní telefon, který si pořídil před pár lety a říká, že stále odmítá číst SMS. (zajímavé facebookovou stránku má (http://www.facebook.com/rogerwaters pozn. překladatele ))

Na přepracovaných stránkách rogerwaters.com visí provolání k příbuzným lidí ztracených (padlých) ve válce, aby poslali jejich fotografii, kterou bude Waters promítat na zeď během koncertů jako "akt památky."

Waters řekl, že se "styděl" za britskou účast v irácké válce, a zdůraznil rozdíl "zbytečných válek" v Iráku a Afghánistánu, s druhou světovou válkou, v níž byl jeho otec zabit v roce 1944, v době kdy Watersovi bylo pět měsíců.

Také nadával bývalému britskému premiéru Tony Blairovi, a říkal, že je "nespravedlivé", že Blair nyní vydělává obrovské peníze na přednáškovém cyklu o tom jak dostat zemi do války.

Přestože na Manhattanu žije posledních deset let, Waters řekl, že má také problémy s USA: "Jsme bombardováni požadavky konzumovat," řekl. "To je vše, co se od vás očekává, pokud jste americkým občanem."

"To je způsob, jakým je obyvatelstvo Spojených států amerických udržováno stále pod kontrolou," a dodal, že média slouží jako nástroj propagandy a že američtí občané jsou "odíráni každý den svého života, lidmi, kteří řídí země a lobbistickými skupinami. "

Waters si také vzal na mušku africké státy, jako je Sierra Leone pro propast, kterou vytvořily mezi horní a spodní vrstvou společnosti. Dodal, že sociální demokraté v severní Evropě ", nám ukázali lepší způsob, než bezuzdný neregulovaný kapitalismus."

Live Nation (pořadatel evropské části turné pozn. překladatele) zahájí turné v Lisabonu v Atlantico Pavilion 21. března 2011, dalšími městy budou: Madrid, Barcelona, Miláno, Arnhem v Nizozemsku, Budapešt, Praha, Lodž v Polsku, Moskva, Petrohrad, Helsinky, Oslo, Stockholm, Kodaň, Londýn, Manchester, Dublin, Antverpy, Paříž, Mannheim, Curych, Hamburk, Berlín a Düsseldorf.

Turné, které je naplánováno mezi březenem a červnem 2011, má v současné době naplánována tři představení v O2 Aréně v Londýně.


Andre Paine, Londýn pro Billboard.

Překlad: Tt


Původní rozhovor najdete zde

 Originál
 Zpět
 
Fanklub


Fanklub
Historie
Členství
Setkání
Nabízíme
Kontakt
O pf.cz
Diskuze
Chat
Revivaly
Archív

...keep talking