keep talking...


Home
Novinky
Biografie
Diskografie
Texty
Překlady
Průvodci
Vystoupení
Kalendář
Floydopedia
Knihy
Články
Fotogalerie
Ke stažení
Odkazy

webmaster

               
               
      čas      
 -18d 0h 2m 
  Praha 
               
               
PinkFloyd.cz English
English
Víte že Nick Mason je jediný člen PF, který vystupoval na zahájení či ukončení olympijských her? Víte, že na konci alba The Dark Side of The Moon říká hlas "there´s no dark side IN the moon,... Víte, že Pink Floyd hráli desku The Wall na koncertech jen devětadvacekrát, ale vždy za zdí z kartonu?
 Víte, že... 
  
Twitter Instagram
Facebook    g+

Revivaly

Pakliže znáte zde neuvedenou českou či slovenskou revivalovou skupinu, či chcete upravit zde uvedenou vizitku nějaké skupiny, napište nám na info@pinkfloyd.cz, děkujeme.


1. Slovak Pink Floyd Revival

Tato skupina je známa především proto, že hraje písně Dark Side of the Moon tzv. "unplugged", tedy bez využití elektřiny pro napájení svých hudebních nástrojů. Skupina je ze Slovenské Republiky a hraje po koncertních sálech, klubech a podobně. Kromě hraní akusticky mohou rovněž hrát originální verze a navíc i další písně z diskografie Pink Floyd.

Skupina se skládá z:
Jaro Merčiak - akustická kytara, zpěv, midi
Peter Kertvel - cajón, perkuse
Žubo Cvacinger - basa
Miro Merčiak - akustická kytara, zpěv

Rozšířenou verzi Dark Side of The Moon hrají také se
Štefanem Tkáčem (saxofon),
Táňou Hicovou (zpěv)
a PINK sborem

Prosíme, navštivte jejich stránky, kde můžete rovněž nalézt dema, aktualizovaný výpis nadcházejících koncertů a fotografie z jejich koncertů.

1st Pink Floyd Revival website

email: stopa96@inmail.sk
Nejbližší vystoupení


DARKSIDE Pink Floyd Revival

Kapela DARKSIDE Pink Floyd Revival byla založena začátkem roku 2010 v Holešově. Cílem celého projektu je vytvořit show ke stěžejnímu albu Pink Floyd - The Dark Side of the Moon, která bude obsahovat hudbu z tohoto alba doplněnou o videoprojekce a světelnou show. Postupně byl repertoár kapely rozšířen o další hity především z alb The Wall, Wish You Were Here a The Division Bell.

První veřejná prezentace proběhla začátkem dubna 2011 v Holešově. DARKSIDE se nyní chystá vystupovat na dalších koncertech a také pracovat na dalším repertoáru.

Složení kapely:
František Smažil - zpěv
Ivan Vávra - kytary, vokály
Darek Nedbal - kytary, vokály
Martin Vávra - klávesy, vokály
Pepa Pokorný - basa
Milan Vávra - bicí, zpěv
Zuzka Machálková - saxofon, zpěv
Šárka Vaněčková - zpěv, vokály

DARKSIDE Pink Floyd Revival website (v současnosti mimo provoz) stránka na FacebookuNejbližší vystoupení

The Distant Bells

The Distant Bells byli založeni 3.listopadu 2003, původně jako živá skupina pro divadelní hru, nazvanou "The Pink Floyd Odyssei", kterou napsali Přemek Dofek a Karl Carbol. Zakládající členové byli: Přemek Dofek (kytara, zpěv), Ondra Bystrý (saxofón, klávesy, kytara, zpěv), Honza Vokurka (klávesy), Libor Treska (kytara, zpěv), Milan Zink (basa), Kuba Sedlák (ds, zpěv), Iva Macíková (zpěv). Před prvním vystoupením se stal Libor Treska zvukařem a jeho pozice byla nahrazena Honzou Syslem (kytara, percuse, zpěv). První koncert měli 9. května 2004 v divadle 7 a půl. Od této chvíle skupina hraje pravidelně v klubech a hudebních sálech po celé republice.

Navštivte stránky kapely www.DistantBells.net

Nejbližší vystoupení


Echoes Of Pink Floyd

Nová revivalová skupina (byla založena roku 2008) která se vždy snaží kombinovat hudbu Pink Floyd s audiovizuálními efekty a světly. Tato skupina je zajímavá i tím, že kromě "klasických" a "povinných" skladeb hraje i starší kousky jako Cymbaline, Ibiza Bar, Echoes, Matilda Mother a jiné ne tak známé skladby

Složení
Václav "Jimi" Ličík: kytera
Ladislav Houba: bicí
Emil Palivec: basová kytara
Václav Ličík: klávesy

Skupina vystupuje převážně v západních a středních Čechách

Podívejte se i na jejich stránku: www.echoesofpinkfloyd.cz

Nejbližší vystoupení


Filip Benešovský a přátelé

Filip Benešovský, velký fanoušek Rogera Waterse, zkušený a vyhledávaný hráč na basovou kytaru (ale rovněž aranžér a samozřejmě talentovaný zpěvák), poprvé přišel s myšlenkou koncertního provedení The Wall od Pink Floyd v roce 2001. Představení bylo uvedeno 22.1 2002 v pražském klubu Futurum s předními českými muzikanty Vladimírem Gumou Kulhánkem na basu, Janem Militkým na kytaru nebo Jiřím Neužilem na klávesy. Skupina se skládala z 10ti muzikantů a dětského sboru. V roce 2004 byl celý tým větší a znovu připraven zahrát The Wall, tentokráte v Plzni na hlavním náměstí plném rockových fanoušků. Od tohoto koncertu byla The Wall provedena ještě šestkrát a byla s překvapením chválena jak publikem tak novináři.

Nyní bude The Wall větší než kdykoliv před tím - shlédněte oficiální stránky projektu The Wall 2009.

Filip Benešovský je spolu s bratry Kašpary součástí velkého příležitostného projektu Czech Pink Floyd Tribute Shows. Navštivte jejich profil na MySpace.com: Czech Pink Floyd Tribute Shows

Nejbližší vystoupení


IT Crowd

Tento mini Pink Floyd revival byl založen v roce 2009. Jeho působiště je převážně na Praze východ.

Repertoár je převážně složen ze skladeb z alb: Wish You Were Here, The Wall, The Dark Side Of The Moon a Animals.

Pro více informací můžete navštívit oficiální vývěsku skupiny.
Nejbližší vystoupení


Bratři Kašparové

V roce 2006 Tomáš Kašpar (jeden z bubeníků, ale také hráčů na klávesy v představeních The Wall Filipa Benešovského) spojil síly s jeho dvojčetem, kytaristou Michalem Kašparem a vytvořili představení The Dark Side of The Moon v lehce pozměněné sestavě avšak opět s Filipem Benešovským jakožto zpěvákem a basákem, a Jiřím Neužilem na klávesy. Dark Side byla hrána třikrát a připravuje se i vydání nahrávky na DVD.

Pro více informací můžete navštívit:
The Wall 2009 - oficiální stránky jejich nejimpozantnějšího projektu.
Stránky bratří Kašparů

Bratři Kašparové jsou rovněž součástí velkého příležitostného projektu Czech Pink Floyd Tribute Shows.
Navštivte jejich profil na MySpace.com: Czech Pink Floyd Tribute Shows.
Nejbližší vystoupení


Pink Floyd acoustic duo

Pink Floyd acoustic duo je nově vzniklý, netradiční revival slavné britské art-rockové skupiny. Na rozdíl od jiných Pink Floyd revivalů se toto uskupení nesnaží co nejvíce přiblížit svým vzorům, nýbrž vyjádřit genialitu a originalitu jejich hudby ve velmi netradičních aranžích a úpravách. Pouze dvě akustické kytary a dva vokály využívají hudebníci Milan Matoušek, který je vystudovaným a velmi zkušeným hudebníkem a Martin Gregor, kytarista a zpěvák, jenž má s hraním "Floydů" zkušenosti, zejména díky působení v jiných revivalech. Duo se zaměřuje nejen na klasické skladby z dílny Pink Floyd, ale i na práci jednotlivých členů, a to především na skladby méně známé čí opomíjené

Složení
Milan Matoušek: kytara
Martin Gregor: kytara
Nejbližší vystoupení
Oficiální stránka stránka na Facebooku


Pink Floyd revival Czech

Projekt této revivalové skupiny započal na jaře roku 2003. Dva impulsy zařídily jeho zrození - zaujetí v hudbě Pink Floyd mezi členy skupiny a úspěch který měli, když písně Pink Floyd prezentovali na rockových koncertech či soukromých a společenských akcích, které svého času skupina (v poněkud odlišném znění a pod jiným názvem) prezentovala. Z těchto impulsů vzešel první repertoár, který zahrnoval výběr nejlepších písniček z nejznámějších alb Pink Floyd, od Dark Side of the Moon až po poslední album - The Division Bell. Muzikanti spolupracují s osvětlovačem Petrem Faltou, kterýžto dává koncertům vizuální stránku s bohatou světelnou show a velkým osvětlovacím zařízením.

Skupina se skládá z:
Milan Bohadlo: zpěv, alt- a tenor-saxofón
Jiří Máslo: elektrická, akustická a lap-steel kytara, klávesy, zpěv, programování
Miloslav Uždil: klávesy, zpěv, zvuk
Miroslav Šrutek: elektrická a akustická kytara
Leoš Hejduk: basa, zpěv
Daneš Marinica: bicí, perkuse
Radka Švorčíková: zpěv, cowbell, tamburína
Andrea Fiedlerová: zpěv, cowbell, tamburína
Navštivte oficiální stránky tohoto revivalu na www.pinkfloydrevival.com
Nejbližší vystoupení


Pigs On The Wing

Slovenská Pink Floyd revival skupina Pigs on the Wing vznikla v roce 2007, kdy odprezentovala první programový blok. Od roku 2008 úspěšně koncertuje v Česku a na Slovensku s téměř tříhodinovým repertoárem. Ten je složen nejenom z největších a nejznámějších hitů od Pink Floyd, ale i z komerčně méně známých písní, jako jsou Echoes, Sheep, Atom Heart Mother a další. Součástí vystoupení jsou video projekce, originální zvukové efekty a netradiční zpracování některých skladeb, což přináší unikátní zážitek z koncertu. Momentálně se skupina zaměřuje na větší akce, kde si může dovolit daleko větší audiovizuální šou.

Jednou z osobností hudební skupiny je i kapelník Martin Námešný, který v roce 2009 participoval na prestižním projektu "The Wall 2009" v pražské O2 Aréně. Byl zde vybrán na pozici zpěvů Davida Gilmoura. Mezi hosty tohohle projektu byl také Harry Waters, syn Rogera Watersa- zakládajícího člena skupiny Pink Floyd.

V současnosti je nejčastější sestava kapely tvořena hudebníky: Martin Námešný (zpěv, basová kytara),Stanislav Hupian (klávesy, zpěv), Michal Ugler (bicí), Filip Sľúka (kytary), Veronika Reháková (zpěv), Martin Uherek (saxofon, zpěv), Juraj Šufliarsky (kytary). Audiovizuální technik: Michal Cerovský (videoprojekce, titulky).


Navštivte jejich webové stránky www.pink-floyd.sk


Nejbližší vystoupení

The Wall 2009

30. listopadu 1979 vyšlo nejslavnější album britské skupiny Pink Floyd The Wall. Koncertní podobu, kdy se na jevišti stavěla skutečná zeď z lepenkových krabic, viděli fanoušci jen ve čtyřech městech (Londýn, Los Angeles, New York a Dortmund), protože vystoupení bylo náročné na prostor i na organizaci. I když se The Wall dočkala zfilmování, obrazový záznam koncertního provedení (až na několik nepříliš kvalitních amaterských nahrávek) neexistuje.
Po třiceti letech přichází s tímto projektem Filip Benešovský. 31. října 2009 se uskuteční v pražské O2 areně velký koncert The Wall 2009. Jedná se o nejnáročnější projekt, který se letos na hudební scéně objeví.

Navštivte oficiální stránky projektu: The Wall 2009, kde najdete další podrobnosti o tomto koncertu.

Nejbližší vystoupení


Pink Fluyd

Kapela Pink Fluyd pôsobí na hudobnej scéne od roku 2009 a v poslednom období prešla niekoľkými zmenami. Do roku 2011 pôsobili ešte ako 9-členný Meander. Dnes je počet členov vykryštalizovaný, upravilo sa meno kapely, obohatili sa zvukové efekty a vokály. V novej zostave a s novým menom má kapela odohraných niekoľko letných festivalov a podujatí, ktorých výsledok ich posunul o ďalších pár krokov ďalej a dodal jej novú príchuť a energiu do budúcnosti.

Oficiální stránky skupiny: Pink Fluyd, kde najdete další podrobnosti o této skupině.Nejbližší vystoupení

Freedom - The one man show

Repertoár hudobníka je zostavený hlavne zo skladieb Pink Floyd, Garyho Moora, Davida Gilmoura, The Cure, Nirvany, Coldplay. Niektoré skladby sú hrané tak, ako ich interpreti hrávali počas koncertov. V sólach využíva priestor na improvizáciu a aj celkové vlastné spracovane skladieb.

Oficiální stránky: Freedom - The one man show (v současnosti mimo provoz), kde najdete další podrobnosti.Nejbližší vystoupení

Pink Floyd Tribute

Dílo světové legendy neodmyslitelně patří k důležitým milníkům rockové hudby a stejně jako milióny fanoušků zasáhla jejich hudba i nás. Před pádem "železné opony" jsme v České televizi "asi omylem cenzury" měli výjimečnou možnost sledovat TV přenos vystoupení z náměstí svatého Marka v Benátkách, což pro mnohé diváky byla "symfonie z Nového světa". Naším přáním je, aby naše koncerty byly malým připomenutím odkazu Pink Floyd, a kdo ví, možná taky malou symfonií...

Složení skupiny:
Dalibor Vašinka - sólová kytara a zpěv
Ivan Baňka - klávesové nástroje a zpěv
Zdeněk Lojkásek - baskytara
Zdeněk Suchánek - akustická a doprovodná kytara
Martin Bezecný - bicí
Zdeněk Šponar - saxofón
Kateřina Pospíšilová, Marcela Skopalová, Dagmar Jalůvková - vokály

Oficiální stránky: Pink Floyd Tribute, kde najdete další podrobnosti.Nejbližší vystoupení

Czech Floyd

Složení skupiny:
Alan Karlovský - kytary, zpěv
Ondřej Zavadil - sólová kytara
Karel Zdeněk - klávesy
Miroslav Mráz - saxofon, klávesy
Standa Spilka - baskytara
Václav Kaňka - bicíbr
Anna Machová - zpěv
Anna Kolingerová - zpěv
Phill Bass von Kryptor - zvukař

Oficiální stránky: Czech Floyd, kde najdete další podrobnosti.Nejbližší vystoupení

Dream Of Floyd

Seskupení muzikantů, kteří hrají písně skupiny Pink Floyd

Oficiální stránky: Dream Of Floyd, kde najdete další podrobnosti.Nejbližší vystoupení

Floyd Pulses

Hudební skupina, transformovaná z "All Right Band hraje Pink Floyd", která příležitostně vystupuje s blokem skladeb od Pink Floyd

Oficiální stránky: Floyd Pulses.Nejbližší vystoupení

Pink Floyd Forever

Skupina Pink Floyd Forever vznikla v roce 2014 jako pocta psychedelic, art a progresívní britské rockové skupině Pink Floyd, založené v roce 1965.

Cílem kapely je co nejlépe interpretovat hudbu Pink Floyd ve studiových verzích a v obsazení čtyřech muzikantů, tak jak tomu bylo v šedesátých a sedmdesátých letech 20. století, vyjma krátkého období přelomu let 1967 a 1968, kdy Pink Floyd hráli v pěti (Roger "Syd" Barrett, Roger Waters, Rick Wright, Nick Mason a David Gilmour).

Oficiální stránky: Pink Floyd Forever.

Nejbližší vystoupení


 
Fanklub


Fanklub
Historie
Členství
Setkání
Nabízíme
Kontakt
O pf.cz
Diskuze
Chat
Revivaly
Archív

...keep talking