1998

19. 9. 1998 „Pink Floyd Party `98“. Koná se první setkání účastníků e-mailové konference eclipse-news a jejich přátel. Přestože se všichni vidíme poprvé (a jde vskutku o různorodou společnost – věkem, vzděláním i životními zkušenostmi), rychle nalézáme společná témata nejen v hudbě, která nás spojuje. Akce je neformální a přátelská, s dobrou hudbou, videoprojekcí, jídlem, pitím a atmosférou.

1999

22. 10. 1999 „El Checo Party“. Jedno z mála dokumentovaných setkání, pojmenované podle jednoho zahraničního přispívatele konference. Za jeho výlet z peruánské Limy do rodné země jsme dodnes vděční, protože tak krom jiného vznikla tradice putující butylky (peruánská zdobená „placatka“). Při tomto a dalších setkáních Tak0 získává ucelenou podobu projekt Dark Matter, společný archiv neoficiálních (RoIO) nahrávek Pink Floyd.

2000

Od roku 2000 se scházíme pravidelně každý druhý nov v různých pražských restauracích. Kromě výměny dojmů, zkušeností a nahrávek nakonec vytváříme stanovy budoucího sdružení.

11. 10. 2001 je jedním z nejvýznamnějších dat klubu – je to datum registrace občanského sdružení Pink Floyd fanklub CZ. Vzniká tak základna třinácti členů, která se od té doby stále rozšiřuje.

2001

V roce 2001 fanklub získává darem doménu www.pinkfloyd.cz, poté zakládá uzavřenou e-mailovou konferenci členů. Obsah stránek vzniká postupně díky společnému úsilí Martina se Zoranem, největší obsahovou hodnotu pak poskytuje Johnny. Ten většinu svého materiálu poskytuje ze svých skvělých osobních stránek věnovaných Pink Floyd. Vzniká tak podoba webu s nejcennějšími rubrikami jako Biografie, Diskografie, Texty, Překlady a Průvodci.

2002

V lednu se scházíme poprvé mimo Prahu, v útulném prostředí pardubické čajovny Na Paletě. V listopadu si to ještě zopakujeme.

23. 1. 2002 se fanklub podílí na prvním projektu Filipa Benešovského a jeho přátel – The Wall 2002 v pražském klubu Futurum. Tuto, v Praze dosud neviděnou show, doprovázejí některá scénická ztvárnění z filmu Alana Parkera. Během představení je stavěna mezi hudebníky a diváky skutečná zeď, na kterou se promítají videoprojekce a texty písní. Fanklub se na projektu podílí i organizačně. Přípravy jsou pojaty přímo perfekcionisticky a tomu odpovídá i výsledek – jsme u vytržení z výkonu hudebníků a ani netušíme, co nás od Filipa Benešovského a přátel v budoucnu ještě čeká..! Vzniká současná podoba loga fanklubu. Z mnoha návrhů vítězí jednoduchost a univerzálnost. Fanklub nechává pro každého člena vyrobit tričko s logem v bílé a černé barvě.

10. 6. 2002 Roger Waters koncertuje v Praze. Fanklubu se daří mistra přivítat při příjezdu do koncertní haly (nápisem „Welcome to the semtex machine“). Některým výjimečně šťastným se podaří získat mistrův autogram. Koncert je mimořádný!

2003

V únoru se na rádiu Beat účastníme víkendu s Pink Floyd. Vytváříme playlist, jednotlivé skladby doplňujeme komentáři a pro posluchače uspořádáme soutěž.

V dubnu se poprvé setkáváme na horské chatě Zvonice, v Kořenově. Koná se zde valná hromada našeho sdružení. Z tohoto víkendového „soustředění“ se stává příjemná tradice. Kromě krásného prostředí a čerstvého vzduchu si nás získává přátelský personál a rodinná atmosféra. Přichází čas na četné audio a videomateriály, které vychutnáváme promítané na zeď nebo na plátno.

Projekt Dark Matter se patřičně rozšířil. Fanklub zakládá „knihovničku“ – soubor materiálů, které je možné si zapůjčit. Jde zejména o běžně nedostupné audio nebo videonahrávky, knihy, propagační materiály, atd. Fanklub má nyní dvacet stálých členů.

Na přelomu listopadu a prosince 2003 (někteří z nás ještě v lednu 2004) podniká fanklub výlet na jedinečnou výstavu Pink Floyd do Paříže – Interstellar Exhibition v muzeu hudby (Cité de la Musique). Před Vánočními svátky se scházíme na hudebně vizuálním setkání, pracovně nazvaném HUVISE. Jde o promítání v posluchárně fakulty jedné pražské vysoké školy, kde na špičkovém audio systému vychutnáváme vybrané koncerty a jiné hudební floydovské lahůdky. Akce je pro svůj úspěch opakována.

Fanklubu se daří zajistit pro své členy mnohé slevy. Hromadně objednáváme CD a DVD nosiče, lístky na koncerty, skupinové jízdné na akce, slevy v Pink Floyd Café, apod.

2004

15. 8. 2004 koncertují „Filip Benešovský a přátelé“ se svojí podobou The Wall, tentokrát v Plzni na náměstí Republiky v rámci festivalu „Na Ulici“. Nechybí Johnnyho titulky s českými překlady písní. Z tohoto koncertu později vzniká DVD v 5.1 prostorové úpravě. Oba projekty pro nás (a jistě nejen nás) znamenají mimořádný zážitek.

V září 2004 fanklub pořádá akci 10 let poté u příležitosti výročí koncertu Pink Floyd v Praze na Strahově. Akce probíhá v klubu Rock Café, kde se uskuteční koncert brněnské revivalové skupiny RUM P.S., v kinosále se pak promítá film P·U·L·S·E. Koncert této zkušené revivalové skupiny navštívil fanklub i již v únoru 2004 v obci Odolena Voda.

2005

2. 9. 2005 se Filip Benešovský a přátelé pouštějí znovu do projektu The Wall, tentokrát v rámci Žatecké dočesné. V říjnu podnikáme podzimní víkendový výlet s horskými koly na Zvonici. Vzniká tak pomyslná odnož fanklubu, která si začne říkat příznačně „kolofloyd“, a v budoucnu uskuteční nejeden příjemný sportovní zážitek.

2006

Rok 2006 je přímo nabitý událostmi. Členská základna se rozrůstá, koncem roku je nás bezmála třicet. Fanklub také vylepšuje svůj web, postupně přibývají rubriky Floydopedie, Fotogalerie, vylepšuje se forum „Tvůj názor“. Výrazně narůstá návštěvnost stránek. Začíná také fungovat prodej v sekci „Nabízíme“.

11. 3. 2006 koncertuje David Gilmour v Hamburku. Fanklub nakupuje lístky a pořádá hromadný výlet, pro většinu zúčastněných nezapomenutelný. Vzpomínáme hlavně na zimní atmosféru přístavního velkoměsta a hřejivý hudební zážitek kytarového mistra. Naše dojmy pak tradičně sdílíme v dubnu na chatě Zvonice.

V tomto roce také pochopitelně sledujeme koncertní turné Rogera Waterse. Někteří podnikáme 4. 6. 2006 výlet do Verony, jiní si vychutnáváme 8. 6. 2006 koncert v Berlíně. Někteří pro jistotu obojí.

9. 9. 2006 koncertuje Filip Benešovský v zahradách pivovaru Eggenberg v Českém Krumlově. Již poněkolikáté tak ožívá projekt The Wall. Open air benefiční koncert probíhá v rámci Dne Bez bariér. Fanklub se na akci nejen podílí (Johnnyho české titulky, přípravné práce „bedňáků“, pódioví „zedníci“, organizační práce), ale také prezentuje sám sebe. Poprvé má v areálu koncertu vlastní stánek. Krom dobré nálady kolem sebe šíří hudbu z 2 DVD The Wall 2004. Tento nosič je zde k prodeji, stejně jako trička s motivem FB The Wall, která přímo na akci nechal fanklub vyrobit. Uplatní se i zbrusu nová vlajka (180x180cm velká gumo-plachta) s logem fanklubu, která je jinak vystavena v pražském Pink Floyd Café. Celý koncert je bohatě prezentován v masmédiích, propagován na billboardech po celé ČR, plakátech a pohlednicích. Jsme rádi, že zde fanklub nechybí.

16. 11. 2006 přicházejí bratři Kašparové, Filip Benešovský a ostatní hudebníci ze „Zdi“ s novým projektem The Dark Side Of The Moon, který se poprvé koná v kině Sokol v Roudnici nad Labem. Zazní nejen kompletní playlist z odvrácené strany měsíce, ale i zajímavý průřez z tvorby Pink Floyd a Rogera Waterse. Hudební zážitek je posílen vizuálním doprovodem formou videosekvencí. Na jejich vzniku, stejně jako organizaci koncertu, jsme se jako fanklub mohli opět podílet. Tato akce, původně zamýšlená jako narozeninový dárek, má takový úspěch, že je 12. 1. 2007 v Roudnici Nad Labem reprízována.

4. 12. 2006 fanklub vysílá své zástupce do Milána na minimalistickou výstavu Storma Thorgessona.

2007

13. 4. 2007 koncertuje Roger Waters v Praze. Pokoušíme se oslovit management za účelem neformálního setkání nebo tiskové konference, ovšem naše snahy zůstávají neúspěšné. Samotný koncert však toto mírné zklamání více než kompenzuje, Roger je opět excelentní.

30. 6. 2007 si nenecháváme ujít reprízu projektu Dark Side Of The Moon, tentokrát na nádvoří plzeňského pivovaru. Hudebníci vystupují v rámci charitativní akce pro Kojenecký ústav s dětským domovem v Plzni. Fanklub je opět při tom. V srpnu koncertuje v pražských Holešovicích skupina Pink Floyd Revival Czech. Z akce jsme velmi příjemně překvapeni a těšíme se na další koncerty této náchodské kapely.

31. 8. 2007 se Filip Benešovský a přátelé účastní Žatecké Dočesné s projektem P·U·L·S·E / The Dark Side Of The Moon. Jak jinak, koncert sklidí nadšený ohlas. Kromě tradiční účasti fanklubu na akci prodáváme na našem stánku trička s novým motivem – odvrácené strany měsíce!

V říjnu pořádáme už tradiční podzimní „Zvonici“. S radostí zjišťujeme, že členů fanklubu je téměř čtyřicet. Nutno podotknout, že fanklub nově příchozími za poslední rok doslova omládl.

9. 12. 2007 si fanklub naděluje předvánoční večírek, nevšední setkání členů a jejich blízkých. Příjemné posezení s dobrým jídlem a pitím zpestřuje živá hudba. Organizátorům se totiž podaří oslovit vyjímečnou slovenskou kapelu Miro Merčiaka s jejich projektem Dark Side Of The Moon Unplugged. Jako host zahraje také Filip Benešovský za doprovodu Víta Beneše.

2008

Kromě pravidelných setkání nás letos čeká hodně příjemných společných akcí.

Do nového roku jsme si do našeho archivu nakoupili zajímavé čtení, v češtině totiž vyšla kniha Barryho Milese Pink Floyd 1964-1974.

V březnu společně vyrážíme na koncert snad nejznámější tribute kapely Australian Pink Floyd do Ostravy. Sportovní aréna praskala ve švech a rozhodně bylo co poslouchat. Muzikanti zahráli jakýsi průřez tvorbou Pink Floyd, samozřejmě nechyběly největší pecky. K tomu skvělý zvuk a animace s australskými motivy. Někteří se však vraceli přeci jen se smíšenými dojmy, prostě – Pink Floyd ničím nenahradíš.

20. 3. 2008 jsme nechali fanklubácká trička doma, ze skříní vytáhli společenské šaty, hodili se do gala a navštívili představení Toma Stopparda v Národním divadle s názvem Rock´n´Roll. Děj s mnoha paralelami k životu Syda Barretta, odehrávající se v Praze a Cambridgi po roce 1968, doplnilo mnoho písní Pink Floyd. Hru uvedli „živým“ vystoupením The Plastic People Of The Universe.

Tradičně největší fanklubácké setkání – valná hromada – se tentokrát koná na krkonošských svazích Janovy hory na farmě Hucul. Tam si kromě schůzování užíváme čerstvý vzduch, mimořádně dobré jídlo a po dlouhé zimě taky radost ze sluníčka.

11. 5. 2008 se nemalá část fanklubu vydává do dalekého nizozemského Landgraafu na koncert Rogera Waterse.

Několikrát v průběhu roku se také se zájmem scházíme na koncertech českých revivalových kapel. A není jich málo – Battle-Pink Floyd revival z Pardubic, Distant Bell, Pink Floyd Revival Náchod, Slovak Pink Floyd Revival. Hudba Pink Floyd žije!

Někdy koncem léta dochází k setkání přípravného týmu, ve složení Benešovský, Skribuckij a Slavíček, na kterém dojde k trochu drzému, ale odvážnému rozhodnutí uspořádat v Praze zcela poprvé „ve velkém“, totiž v O2 Areně, českou verzi The Wall. Plánem je představení, které by mělo obsahovat co možná nejvíc z toho, co tento geniální projekt nabízí. Kvadrofonní produkci, projekce, promítané překlady textů, pěvecké i herecké výkony a samozřejmě i stavbu samotné zdi, včetně jejího zbourání v závěru představení. Kromě samotných uměleckých výkonů se bude muset vyřešit problém financování neskromného projektu a jeho organizace. Začíná obrovská roční práce, jejíž odměnou budou v říjnu 2009 dvě hodiny kulturně-filosofického zážitku pro 9 tisíc diváků a památeční dlaždice vsazená do dlažby před arénou …!

Koncerty bratrů Kašparových a Filipa Benešovského, to je vždycky svátek. 17. 10. 2008 vystupují v Litoměřicích se svým The Dark Side Of The Moon. Fanklub na akci tradičně nabízí trička, tentokrát poprvé také v dámské variantě.

19. 9. 2008 slavíme 10 let od prvního setkání budoucích fanklubáků na Pink Floyd Party ’98!! Aktivit je nepočítaně, těšíme se na sebe, prožíváme zlatou éru našeho spolku! Rok uzavíráme před Vánocemi, kdy se „jen tak“ scházíme v Krkonoších na chatě Hucul a začínáme plánovat příští rok. Máme se na co těšit.

2009

Tento rok se nese v duchu 30. výročí vydání alba „The Wall“. Prvním z koncertů, které se při této příležitosti konají, je představení The Australian Pink Floyd Show v Tesla Aréně v Praze 2. 2. 2009.

Scházíme se na koncertech českých revivalů, hned několikrát na skvělých Echoes Of Pink Floyd, na Distant Bells nebo Pink Floyd Revival Czech. S kapelami se snažíme navázat spolupráci a různou formou je podporovat.

Na webu díky tomu přibyla sekce zaměřená na české revivaly, nový je také kalendář připravovaných akcí s tématikou Pink Floyd. Snad nejvýznamnějším počinem je anglická verze našich webových stránek. Získáváme také kontakty do zahraničí, komunikujeme například s ruským fanklubem.

Fanklub se aktivně podílí na přípravách podzimního koncertu, který se má uskutečnit v pražské O2 Areně. Spolupráce spočívá jednak v produkci a jednak ve spoluúčasti na představení. Stávají se z nás organizátoři a zedníci…

Fanklub vyjednal slevu pro členy na knihu Glenna Poveyho – Echoes, úplná historie Pink Floyd. Další nákupní akcí je objednávka broušených půllitrů s motivy PF. Od té doby z nich popíjíme v místě tradičních setkání fanoušků, v Pink Floyd Café v Praze.

Na přelomu července a srpna podnikáme cestu do Budyně nad Ohří. Míříme na festival, který patří žánrově úplně jinam, na Budyňskou Neckyádu. Prostě společně pod stanem trávíme příjemný víkend.

V půli srpna probíhá za mediální podpory fanklubu a Radia Beat festival v Novém Bydžově s názvem Classic Rock Night. Zahrají tady mimo jiné náchodští Pink Floyd Revival Czech. Po koncertně následuje posezení v příjemné vinárně, kde nás obsluhuje mladý nadějný someliér Štěpán, taky fanklubák.

Vrcholí přípravy na říjnový koncert. Probíhají zkoušky v pražském DDM Klamovka a KD v Loděnicích u Berouna. Nervozita stoupá… V oněch dnech také v rámci konference Forum 2000 v Praze vystoupil v říjnu Bob Geldof. Někteří z nás získali autogram a životní zážitek.

V říjnu se účastníme koncertu německého revivalu Floyddream (hrajícího živě „The Wall“) v Oelsnitz / Erzgebirge. V saském Halle navštěvujeme výstavu ilustrátora a karikaturisty Geralda Scarfa s názvem Tear Down The Wall. K vidění jsou původní ilustrace k albu, filmu a turné The Wall.

Nejočekávanější akcí roku je již několikrát zmiňovaný koncert Filipa Benešovského a přátel „The Wall 2009“ v pražské O2 aréně 31. 10. 2009. Na akci hostují mimo jiné Radim Hladík, Roman Dragoun, Jan Neckář, Zdeněk Kluka, Michal Malátný a Harry Waters (syn Rogera Waterse). Koncert se pyšní kvadrofonním zvukem, scénickým a divadelním doprovodem a samozřejmě skvělými výkony muzikantů. Fanklub je mediálním partnerem a na akci se významně organizačně podílí. Členové fanklubu mají lístek zdarma. Celý koncert je vyvrcholením roční práce desítek nadšenců a pro mnohé i splněním snů.

Vánoční večírek se koná 19. 12. 2009 v Praze na Klamovce. Hostem je slovenská kapela Pigs On The Wing. Významnou součástí večera jsou dva atraktivní hosté – manželé, kteří se v roce 1994 významně podíleli na produkci koncertu Pink Floyd v Praze na Strahově. Jsou nesmírně milí a my se ve svých myslích během nádherného vyprávění vracíme o patnáct let zpět k životnímu zážitku.

2010

Ve dnech 31. 1. a 1. 2. se někteří z nás zúčastnili koncertů Australian Pink Floyd Show v Praze a Ostravě.

Během jara jsme byli na několika koncertech českých PF Revivalů. Z četných vystoupení připomeňme např. produkci kapely Distant Bells v brněnském planetáriu 19. 2. 2010 a vydařený koncert berounských Echoes of Pink Floyd 3. 2. 2010.

Nevšedním zážitkem byl koncert Harryho Waterse s jeho jazzovou kapelou (Harry Waters Quartet) v rámci festivalu Jazzinec, na který jsme se vydali v březnu do Trutnova. Bylo to logické, vždyť to bylo jen pět měsíců, co jsme se rozloučili v Praze po koncertu The Wall 2009 před O2 Arenou a nám se už začalo stýskat…

17. 4. 2010 se konala tradiční valná hromada. Uskutečnila  se na Luční chatě v Kořenově v Jizerských horách. Byl to jako vždy pěkný víkend strávený v horách, zpestřený živou muzikou.

Také se rozšířil náš web. V dubnu byly spuštěny stránky o koncertním turné RW, v červnu přibyla nová sekce Články, která obsahuje překlady zajímavých rozhovorů, případně jiných článků s tématikou Pink Floyd.

Dalším mezinárodním počinem bylo setkání českého fanklubu s redaktory webu pink-floyd.ru Zuli a Dmitrijem. Akce se konala 26. 4. 2010 v pražském Pink Floyd Café. Bylo to moc fajn setkání s hojnou účastí. Fanklub byl obdarován ruským vydáním knihy Nicka Masona, komiksy v angličtině a letákem ke koncertu Ca Ira, který se uskutečnil v Kyjevě.

K prvnímu červnu 2010 je nás ve fanklubu 50!

Akce „Neckofloyd 2010“, bohužel pohořela díky nepřízni počasí.

Mimořádný úspěch však měla nová, víkendová akce s názvem „Vodofloyd“, uskutečněná začátkem září, při které fanklubáci pokořili řeku Ohři na trase Loket – Hubertus. To jsme ještě nemohli tušit, že jednou se dočkáme ročníků s dvouciferným pořadím…!

5. 10. 2010 jsme vyjeli do Hradce Králové na koncert Hradecké filharmonie, která ztvárnila největší hity skupiny Pink Floyd v symfonickém podání. Své dojmy z koncertu jsme pak probrali v hradecké Kavárně 1855, ve které jsou nepravidelně pořádány srazy fanklubu.

11. 12. 2010 se konal v restauraci „Stará doba“ v Praze tradiční Vánoční večírek. K tanci a poslechu hráli IT Crowd.

2011

V lednu nečekaně zemřel náš kamarád Jarda. Nebylo možné, abychom ho neměli rádi… †

V dubnu pořádáme valnou hromadu v Orlických horách na boudě Šajtava, kde si noční čas zpestřujeme improvizovaným koncertem v místní lyžárně.

Tím hlavním a nejdůležitějším nejen v dubnu a možná nejen v roce 2011 však byl mnoha fanoušky vysněný zážitek – živé provedení The Wall v tak říkajíc „originálním podání“. Roger Waters zboural Zeď v O2 aréně v Praze 15. a 16. 4. 2011 a mnohým z nás se opravdu splnil jeden z velkých snů. Protože členem doprovodné kapely byl i Harry Waters, neváhali jsme využít příležitosti se s ním znovu pozdravit v Jazz Docku, kde jsme si užili jeho vlastní produkci nejen my, ale i sám Roger Waters.

V PF Café se také setkáváme s Angličanem Kevinem, který již více jak deset let provází členy PF na jejich turné jako snad nejoddanější fanoušek, živící se jen černým prodejem černých floyďáckých triček a plakátů. Máme je doma asi všichni. Ostatně, není to setkání poslední. Na stejném místě se setkáváme o celých 8 let později po koncertě Nicka Masona.

Protože byli mezi námi i tací, kterým jeden zážitek nestačil, vyrazila naše reprezentace i do Budapešti, kde strávila několik milých a událostmi nabitých dnů. Vyvrcholením pak byla návštěva vyhlášené restaurace (kterou jsme marně hledali několik dnů) po právě skončeném koncertě. Jakým to pro nás bylo překvapením, když u baru sedící muzikant zahrál první tóny Wish You Were Here a celá hospoda bez rozdílu začala zpívat. Nakonec jsme se sesedli všichni dohromady a prožili krásný mezinárodní večer. Díky Cuongově odvaze došlo i na výměnu dresů a jedno z našich fanklubáckých triček tak putovalo až do daleké Brazílie.

Mimo výletu do Budapěšti se někteří z nás vydali také do Londýna. A tahle skupinka šťastlivců se dočká v Londýnské O2 Areně nečekaného zážitku. Na jednom pódiu vidí Davida Gilmoura, Nicka Masona a Rogera Waterse pohromadě! Kdo nebyl, jen tiše závidí…

I tento rok je provázen dalšími neformálními srazy – například v PF Café a Balbínce nebo na našem novém „detašovaném pracovišti“ – krkonošské Lysečinské boudě. V tomto roce se totiž členem fanklubu stává Láďa, nájemce této boudy, kterou si okamžitě zamilujeme a která se na několik let stává útočištěm pro naše setkání, včetně valných hromad.

V září se znovu vydáváme na Vodofloyd, tentokrát na Vltavu od Krumlova na Zlatou Korunu.

V říjnu pořádáme velmi povedenou akci v PF Café, zastíněnou faktem, že je to po třinácti letech naposled ve starých prostorách. Naše oblíbené PéeFko se má stěhovat sice jen o dva vchody dál, ale nostalgickým dojmům se vyvarovat nedokážeme.

Prosincový Vánoční večírek nám v prostředí Večerní školy zpestřuje PF Acoustic Duo, nová hvězda na nebi českých revivalů.

2012

V březnu pořádá v Bílině F. Benešovský další z řady koncertů, tentokrát je to z produkce Pink Floyd Dark Side Of The Moon a Best Of. I zde máme stánek s žertovnými předměty. 🙂

V dubnu přijel do Českého Krumlova otec britské karikatury Gerald Scarfe. To nám nemohlo ujít a tak se za ním, a jeho podpisem, vydáváme. Krumlovský zážitek je další radostí, která oživuje naši lásku dílu geniálních Pink Floyd. V tomto případě hlavně Rogera Waterse.

V létě nás to přitáhne na Lysečiny hned dvakrát, konají se zde kulturní akce pod širým nebem – Lysečinské léto – za účasti PF Acoustic Dua a IT Crowd.

Na Vodofloydu se tentokrát vydáváme pokořit Zámeckou Dyji s vyloděním v Lednici. Akci jsme okořenili návštěvou Brněnské přehrady, kde probíhalo česko-slovenské mistrovství v pojídání všeho pálivého. To zavdalo vzniku další naší sekce, příhodně nazvané Fefefloyd.

V září ještě stihneme postavit stánek na Mělnickém vinobraní, kterého se se svoji produkcí účastní i Filip Benešovský s přáteli a „bílinským“ programem Dark Side. Celé vinobraní je silně ovlivněno vyhlášenou prohibicí na tvrdý alkohol po metylalkoholovém průšvihu. Kdo by nepamatoval…

Vánoční večírek si prožijeme v Hlubočepích po předchozím výletě semerinkovou kutálkou a procházkou Prokopským údolím.

2013

Z kraje roku koncertuje na Dobešce PF Acoustic Duo s nastudovanou Alan´s Psychidelic Breakfast, v březnu pak v Rock Café revival Pigs On The Wing.

Valná hromada se koná samozřejmě na Lysečinské boudě.

17. května jsme se po roce a půl dočkali znovuotevření pražského Pink Floyd Café. Nově sídlí jen o dva domy dál, takže žádné velké hledání. Hostinský Honza je tentýž, útulno taktéž. Zvykáme si rychle …

V červenci přijel pan Gerald Scarfe do Prahy, aby uvedl svoji výstavu v Muzeu Kampa. Kdo tedy nebyl před rokem v Krumlově, dostal druhou možnost.

V srpnu jsme se na letišti, po dlouhém a nejistém čekání dočkali Rogera Waterse, který podruhé navštívil Prahu s velkolepým koncertním turné The Wall. Ochotně nám podepsal připravené desky, booklety, fotografie a další artefakty a na památku přidal ještě společné foto.

A znovu Harry Waters. Tentokrát v Malostranské besedě – jelikož se koncert konal v těsné blízkosti hotelu, kde byla ubytovaná celá kapela včetně Rogera Waterse, navštívil Roger závěr tohoto koncertu –  před Malostranskou besedou pak někteří z nás prohodili pár slov s vokalistou Robbie Wykoffem.

První víkend v září patří už tradičně Vodofloydu, tentokrát se vydáváme na Ploučnici od průrvy do Borečku.

V říjnu se koná sice skromnější, zato však mimopražské, přesněji pardubické setkání s východočeskou sekcí.

V listopadu pomáháme v zákulisí s technikou při realizaci koncertu Filipa Benešovského a bratrů Kašparových v divadle Hybernia s názvem The Best Of Pink Floyd And Roger Waters. Ten se konal za účasti významných hostů Jana Neckáře a Michala Malátného s cílem podpořit léčbu Hodgkinova syndromu.

Vánoční večírek pořádáme netradičně v klubu Amabila na Vinohradech.

2014

Tento rok je poznamenán tragickou zprávou. Jarní valná hromada opět na Lysečinách, na kterou se všichni těšíme. Během večera nám však náš kamarád, dlouholetý člen fanklubu Dan sdělil, že onemocněl svinstvem, kterému se říká ALS. Fanklub zakládá veřejnou sbírku, aby pomohl Danovi a jeho rodině prožít důstojně čas, který mu je ještě dán. Jeho osud pohnul českou společností, štědrost dárců předčila očekávání. Více ZDE

V květnu si mnozí nenechali ujít Iana Ritchieho producenta desky Rogera Waterse Radio K.A.O.S. a saxofonistu z Watersova turné Dark Side z let 2006 – 2008, který se představil v pražském Jazz Docku.

8. 6. 2014 jsme pořádáním charitativního koncertu zahájili veřejnou sbírku na podporu člena kamaráda Dana. Toho přijeli z pódia podpořit mnozí umělci, jako třeba kapela Krucipüsk, Roman Dragoun, Michal Malátný, Pink Floyd Acoustic duo, Raven, Filip Benešovský, Míra Barabáš, Lada Soukupová, Tomáš Nykl a další. Svoji podporu ale vyjádřil bez výjimky každý zúčastněný, včetně těch, co stáli před pódiem. Tím byla spuštěna vlna zcela nečekané solidarity, která proběhla v následujících měsících napříč celou naší společností a na jejímž konci byla finanční pomoc Danovi a jeho rodině. Ta umožnila Danovi důstojné prožití konce jeho života…

Zářijový Vodofloyd absolvujeme na Metuji od Nového Města po Šestajovice.

Je to dvacet let od koncertu Pink Floyd na Strahově. Prvním patnácti členům spolku se již říká dinosauři a také jsou mezi námi i tací, kteří v té době ještě nebyli na světě, případně se teprve učili mluvit…! To však některým dinosaurům nabrání v tom, aby plodili nové fanoušky Pink Floyd! S jedním takovým perspektivním fanouškem (je to samička) v kočárku se vydáváme na petřínskou pouť, abychom si po výšlapu nahoře na Strahově připomněli atmosféru, s jakou jsme prožili tehdejší sváteční dny, kdy jsme netrpělivě očekávali příjezd alespoň tří z pěti členů Pink Floyd. Spolu s námi přišli akusticky zahrát Filip Benešovský, Martin Gregor (PFAD) a Tomáš Nykl. Komorní setkání, při kterém jsme zamačkávali nejednu slzu…

10. 11. 2014 byl velkým dnem pro všechny fanoušky – vychází poslední řadové album skupiny – The Endless River. Očekávání bylo obrovské, reakce poměrně různorodé. Nakupujeme společně, těžko si představit, že by někomu z nás toto album ve fonotéce chybělo.

Diváci České televize si mohli brzy po ránu vyslechnout neplánovaný telefonní rozhovor s tehdejším předsedou fanklubu Petrem. Téma bylo jasné. Ačkoli byl respondent zastižen ještě v posteli, byl nakonec rozhovor důstojným záskokem za onemocnělého redaktora Radia Beat Vojty Lindaura ve studiu ČT. Večer pak Petr s Macákem absolvovali na Rádiu Beat více než příjemné tříhodinové vysílání v Rockové zpovědnici Honzy Hamerníka. Mimochodem, Rádio Beat složilo našim idolům velkou poctu a na celých 24 hodin se přejmenovalo na Rádio Pink Floyd!

Koncem listopadu se vydáváme letecky do Milána, abychom si užili celosvětovou výstavu o Pink Floyd. Nic neponecháváme náhodě. Bereme s sebou i Dana na novém elektrickém vozíku a jeho dvě půvabné fyzioterapeutky. Dan je ještě relativně v kondici a my si kromě výstavy chceme užít i jeho. Co však čert nechtěl (nebo spíš chtěl), jen nedlouho před odletem se dozvídáme, že je výstava zrušena. Nějaké problémy s autorskými právy či co… Naše natěšení na společný výlet do Itálie, zaplacený hotel a letenky ale rozhodly. Do Milána se vydáme tak jako tak! A nelitoval nikdo. Užili jsme si město, sebe navzájem i Dana (třeba scénka z veřejného záchodu v milánském metru vejde do klubových legend). Dodnes vzpomínáme na tento výlet na výstavu, která se nekonala, jako na jednu z nejpovedenějších akcí, kterou jsme společně prožili.

Vánoční dárky si rozdáváme v irském pubu Merlin v Praze a už při odchodu tušíme, že to rozhodně nebude naposledy …

2015

Valná hromada proběhla klasicky na Lysečinské boudě v Krkonoších.

V červnu jsme se sešli na nesmírně milé akci nedaleko Prahy, na zámku Berchtold. Raut nám kromě krásného počasí zpestřili Macák s Milanem z PF Acoustic Dua. Opravdu podařená akce!

V létě podruhé podlehli Češi nájezdu Švédů. PF Café dobyl revival Pünk Flöyd! Další z dnes již legendárních zážitků, plnících osvětový účel například zjištěním, že „procházka po českých lihovarech“ s výkladem a ochutnávkou rozhodně není dobrý nápad. Nebylo nás mnoho, kteří bychom se s nimi nad ránem dokázali na úrovni rozloučit. Tedy, takový mezi námi nebyl…

V tomto roce poprvé (a snad i naposledy) vynecháváme Vodofloyd. Máme k tomu hned tři důvody. Jednak je sucho, vody po celé republice málo. Jednak se v obvyklém termínu koná v Žatci dočesná, kde vystupuje FB s projektem The Wall. Nejen jeho vystoupení je lákadlem. Těžko se odolává i vystoupení Stromboli a dalším. A hned následující víkend je opravdu ultra sváteční. Vydáváme se na další nezapomenutelné vystoupení, tentokrát na koncert Davida Gilmoura do chorvatské Puly! Jde o součást turné, kterým David prezentuje nové album Rattle That Lock. Těšení a příjemné napětí před koncertem bývá to, co zážitky z takových akcí umocňuje. A Pula to opravdu potvrdila. Výlet na koncert uspořádaný v prostředí římského amfiteátru se pro zúčastněné stává dalším životním zážitkem! Tomu mohl jinak velmi oblíbený Vodofloyd těžko konkurovat. 🙂

David Gilmour pak může některé z nás zahlédnout i v hledišti francouzského Orange…

Ačkoli si to moc přál, do Puly už s námi Dan nemohl, zdravotní stav to již neumožnil. O měsíc později Dan umřel… R.I.P.  †

Přestože byl konec roku pro všechny hodně smutný, Vánoční večírek jsme si neodpustili – ostatně Dan by si to nepřál. Velmi povedená akce se opět koná v pubu Merlin.

2016

O Lysečiny jsme bohužel přišli, proto jsme se spolu s našimi hostiteli přesunuli na valnou hromadu do jejich nového působiště, do Vítkovic v Krkonoších.

Turné Davida Gilmoura pokračuje. Ti, kdo ještě neviděli a ti, kterým to bylo stále málo, se na něj vydávají do polské Vratislavi.

V červenci koncertuje David Gilmour v Pompejích a my ještě netušíme, že napřesrok si tento koncert užijeme všichni společně… Ti, co se do Pompejí vydali, budou mít pochopitelně ve svých zážitcích náskok.

6. ročník Vodofloydu si užíváme dvojnásob. Vyšlo krásné počasí a my splouváme spolu s průvodci Vltavu protékající Národním parkem Šumava od Soumarského mostu.

Pro tento rok volíme k uspořádání Vánočního setkání nové místo. Je jím restaurace Červený mlýn v pražských Ďáblicích.

2017

To byl rok ve znamení „po posvícení…“ Bohužel to tak bývá – tučná léta střídají léta chudší.

Na Valnou hromadu tentokrát zůstáváme v Praze. Útočištěm nám je Zemědělská Univerzita.

V červnu jsme v Dolních Raškovicích přivítali u pohostinného Johnnyho (spoluautora našich prvních webových stránek) léto. Škoda jen, že se nás nesešlo víc.

Září je tradičně pestřejší. Vodofloydem propádlujeme Berounku od Branova po Zbečno, abychom příliš nevystrašili nově zúčastněné malé vodáky.

Závěr roku je přeci jenom pro floyďáky občerstvením. Koná se celosvětová společná projekce filmu z nového koncertu Davida Gilmoura v Pompejích! Scházíme se mj. v kině Hostivař nebo v žižkovském Aeru.

A v prosinci se vydáváme na konečně uskutečněnou, tři roky avizovanou audiovizuální výstavu s názvem Pink Floyd – Their Mortal Remains do Londýna. Pro fanouška kapely opravdový zážitek! Vracíme se bez jediné penny, s taškami plnými suvenýrů, v nových tričkách či mikinách, navíc s fotografiemi Battersea, Gilmourova hausbótu se studiem Astoria, ale i studia Abbey Road a úlovky dalších míst a artefaktů, s Londýnem a Pink Floyd spojených.

Vysmátý Vánoční večírek prožijeme ve stylově vyzdobené restauraci na Výtoni U voraře, kde nám kromě výborného jídla imponují i nástěnné „floydí“ dekorace.

2018

Valnou hromadu pořádáme opět v Praze na Zemědělské Univerzitě.

Je to už víc jak padesát let, co Pink Floyd tvoří a koncertují. A my můžeme i po této, šílené době, chodit na jejich koncerty! Nedávno jsme jezdili za Davidem Gilmourem, letos v dubnu přijel Roger Waters dokonce za námi do Prahy! Tentokrát s novým turné, nazvaným Us and Them. Mnohým to nestačí a vydávají se do Vídně si užít ještě jednou..

V červnu trochu z recese sponzorujeme čuníka z pražské ZOO, kterého se pochopitelně vydáme v říjnu společně pozdravit. 🙂

Zářijovým Vodofloydem si připomeneme jeho první ročník. Splouváme opět Ohři. Začínáme nad Loktem, tentokrát končíme o něco dříve, v Karlových Varech.

Skutečným zpestřením portfolia „floyďáckých“ koncertů se stává turné, na které se vydal Nick Mason. Jeho projekt nazvaný Nick Mason`s Saucerful of Secrets je pohlazením po duši nejen starších, skalních fanoušků a milovníků psychedelických začátků kapely z dob 1967 – 1972. Řada z nás za Nickem vyrazila do Lipska, mnoho také do Vídně.

Vánoční večírek si neodpustíme, tentokrát na Podolce – Večírek byl ozvláštněn rozsáhlou přednáškou na téma „Posel z Cambridge aneb vliv Járy Cimrmana na tvorbu Pink Floyd“. Mnohému jsme se přiučili!

2019

Trošku nám dochází dech. Valná hromada znovu není výjezdní. Od té doby, co jsme přišli o možnost se scházet v Krkonoších či Vítkovicích, zůstáváme v Praze. Je to i otázka financí. Úředničinu si tentokrát odbudeme v karlínském administrativním centru Meteor.

V květnu nás zasáhla další smutná zpráva. Nečekaně umřel kamarád Petr  †

Největším počinem roku je jednoznačně červencový koncert Nick Mason`s Saucerful of Secrets v pražské Lucerně. Někteří lovci uloví podpis nejen Nicka, ale i Guy Pratta. V Pink Floyd Café se pak koná mezinárodní afterparty, končící samozřejmě až nad ránem..

Vodofloydem si připomeneme plavbu v roce 2013. Pomyslně pokračujeme na Ploučnici tam, kde jsme se tenkrát vylodili, totiž v Borečku a plujeme do Branné.

Vracíme se k milé tradici a Vánoční setkání pořádáme potřetí v Merlinu. Zcela netradičně ho odkládáme na únor 2020. Těžko říct proč, ale nejpravděpodobnějším důvodem je fakt, že vánoční večírek před vánocemi dělá každý a je to už trochu fádní. Všeobecně se shodujeme na tom, že by z toho mohla být hezká nová tradice.

2020

Rozhodnutí o únorovém, odloženém Vánočním večírku se nám málem vymstilo. Do světa se totiž vydal koronavirus a změnil tak mnoho našich zvyklostí. Akce, která proběhla těsně před první koronavirovou vlnou se velmi vydařila, ovšem stihli jsme ji tak tak. A to jsme navíc netušili, na jak dlouho si podobná setkání budeme muset odepřít.

Tento rok si říkal o mnoho přívlastků, z nichž je možná nejvýstižnější ten „divný“. Pandemie koronaviru zasáhla do všech oblastí života. Oželet jsme museli všechny kulturní akce a setkání. Jednání ŘV probíhala on-line, i Valná hromada proběhla pouze korespondenční formou. Paradoxně jediné, co jsme v tomto roce společně absolvovali, byl výroční 10. ročník Vodofloydu. Stihli jsme to totiž na závěr letního rozvolnění, nedlouho před nástupem druhé vlny, a naplnili jsme jej splutím Otavy ze Sušice do Horažďovic. Zaplať pánbůh za to!

V září, těsně před Vodofloydem nás bohužel navždy opustil další kamarád Luboš, v posledních letech náš milý účetní.

Protože onen nepěkný virus nás trápit nepřestal, nekonal se samozřejmě ani Vánoční večírek 2020. Jedinou pozitivní věcí (mimo Vodofloydu), díky které si snad tento rok zaslouží pozornost, je skutečnost, že po letech úvah a debat jsme se rozhodli vydat se na strastiplnou cestu přípravy nového webu. Přípravy jsme v polovině roku zahájili, aniž bychom tušili, do čeho se pouštíme …

2021

Tak, jak skončil předešlý rok, začal i rok nový – v lockdownu, bez setkání, bez kultury. Jednání ŘV pokračují on-line, Valnou hromadu opět pořádáme korespondenčně. Také příprava nového moderního webu vázne – zasahuje nám do ní nejen covid, ale také zjištění, kolik materiálu jsme za ta léta nashromáždili a kolik toho musíme projít, prověřit, opravit, změnit, doplnit …

Blýská se na lepší časy!

Pokračování příště …?!