Vítej na stránkách oficiálního českého fanklubu britské hudební legendy Pink Floyd.

Fanklub, celým názvem „Pink Floyd fanklub CZ, z.s.“, má formu zapsaného spolku. Jeho cílem je sdružování lidí sdílejících zájem o Pink Floyd a také propagace tvorby této rockové kapely (včetně sólové činnosti jejích členů).

Sdružení oficiálně vzniklo v roce 2001, jeho kořeny však sahají o několik let zpět (viz historie). Fanklub sídlí v Praze, nicméně působnost jeho činnosti je celorepubliková. V současnosti má zhruba padesát členů všech věkových kategorií.

Pro komunikaci slouží vlastní e-mailová konference a pravidelná setkání členů, příznivců a přátel. Snahou je neomezovat se pouze na elektronický způsob komunikace – internet není podmínkou (ale jistě výhodou).

Za dobu své existence stačil fanklub zorganizovat nebo podílet se na mnoha akcích (za všechny např. podíl na úspěšném projektu Filipa Benešovského „The Wall“ nebo projekt bratrů Kašparů „Dark Side Of The Moon“).

Fanklub si za místo svých srazů vybral stylovou kavárnu Pink Floyd Café v Americké ulici v Praze na Vinohradech.

Máš-li zájem o bližší informace o fanklubu, kontaktuj nás, přijď na některé z pořádaných setkání nebo se přímo podívej, jak se stát členem.