Arnold, Patricia (P.P. Arnold)

  zpěvačka

   Patricia Arnold se narodila 3. srpna 1946 v Los Angeles do rodiny gospelových zpěváků. Svoji kariéru zahájila jako doprovodná zpěvačka Ikea a Tiny Turnerových. V roce 1966 spolu s nimi předskakovala Rolling Stones, kde si jí všiml Mick Jagger a zařídil jí kontrakt s nahrávací společností. V rámci doprovodných kapel vystupovala s Jimim Hendrixem, The Who, The Kinks, Blind Faith, Davidem Bowiem, Stevem Howem a dalšími.

   Natočila celou řadu sólových alb od 60. let až do současnosti. Rovněž vystupovala v mnoha muzikálech a jako doprovodná zpěvačka celé řady umělců. Mezi ty nejslavnější patřili Small Faces, Peter Gabriel, Eric Clapton, Oasis a další. V roce 1992 se objevila na Watersově albu Amused To Death, kde fenomenálně nazpívala vokály ve skladbách Perfect Sense Part 1 a 2. Jako zpěvačka s ním také absolvovala jeho turné In The Flesh v letech 1999-2000 a 2002 a turné Dark Side Of The Moon Live v letech 2006 – 2008.

   Se svým 1. manželem má dvě děti a se svým 2. manželem, kterým byl Fuzzy Samuels – v 70. letech basák skupiny Crosby, Stills, Nash & Young, má syna.

   Na obrázku je PP Arnold na obalu svého hitového singlu First Cut Is The Deepest.

   Oficiální stránky P.P. Arnold: www.pparnold.com