Ezrin, Bob

  hudebník, producent

  Bob Ezrin (nar. v roce 1949 v Ontariu v Kanadě) se s Pink Floyd setkal poprvé během natáčení alba The Wall. V té době se všichni shodovali, že Roger Waters k sobě při realizaci tohoto produkčně náročného díla potřebuje asistenta – někoho, kdo stojí mimo kapelu a není vtažen do jejích interních problémů. Waters oslovil Boba Ezrina, kterého mu doporučila jeho tehdejší manželka Carolyne, která dělala dříve Ezrinovi sekretářku.

  Později se všichni shodli, že jako koproducent a mediální propagátor odvedl Ezrin vynikající práci.
  Ezrin rovněž produkoval Gilmourovo sólové album About Face (1984).
  Po odchodu Waterse z Pink Floyd chtěli oba (Waters i Gilmour) Ezrina ve svém týmu. Ezrin měl však v živé paměti spory s Watersem v době přípravy projektu The Wall a vzhledem k tomu, že vydáním alba jejich názorové neshody neutichly, rozhodl se pro práci s Gilmourem, což Waters nelibě nesl. Jak bylo jeho zvykem, rýpl si do něj v albu Amused To Death ve verši „Each man has his price Bob, and yours was pretty low – Každý člověk má svoji cenu, Bobe a ta tvoje byla sakra nízká.“ Waters později tvrdil, že se nejednalo o Boba Ezrina, nýbrž o Boba Dylana, se kterým chtěl v té době spolupracovat, ale ten jej odmítl. Dylan však tuto verzi popřel.

  Bob Ezrin spolupracoval s Pink Floyd na albech A Momentary Lapse Of Reason a Division Bell. Dále pracoval i pro Alice Coopera, Lou Reeda, Petera Gabriela nebo KISS.

  Kromě práce s hudebníky proslul Ezrin i jako spoluvlastník agentury 7th Level, vydavatele Monty Pythonovského CD s názvem Complete Waste of Time a dětského CD Tuneland.

  Pink Floyd s Bobem Ezrinem:
  A Momentary Lapse of Reason
  The Division Bell
  Pink Floyd The Wall (film)