Galtieri Castelli, Leopoldo Fortunato

  argentinský generál a de facto na půl roku i nejvyšší predstavitel státu (od konce roku 1981 do června 1982).
  Zmiňován v textu skladby Get Your Filthy Hands Off My Desert na albu The Final Cut.

  Generál Galtieri především smutně proslul jako vůdce poslední vojenské diktatury v Argentině. Poté, co se jeho junta chopila moci, zakázala jiné politické strany a rozpoutala tvrdé politické represe, ve kterých zahynulo podle některých odhadů až 30 tisíc obyvatel. Tento vnitřní konflikt se nazývá „špinavá válka“. Mučení bylo standardní vyšetřovací metodou.

  V roce 1981 byl při návštěvě USA vstřícně přijat prezidentem Raeganem, který v něm viděl opozici proti komunismu.

  Vzhledem ke svojí velmi nízké popularitě se rozhodl vydobít si znovu respekt obyvatelstva vojenskou akcí. V dubnu 1982 přepadla argentinská armáda slabě bráněné Falklandské ostrovy, které patří Velké Británii. Na těchto ostrovech je pouze sporá vegetace, několik málo obyvatel zabývajících se chovem ovcí, ale především malá vojenská základna. Ostrovy však mají pro Velkou Británii obrovský strategický význam.
  Margaret Thatcherová, která se rovněž potýkala s krizí důvěry, si něco takového pochopitelně nenechala líbit a přes náročné logistické problémy vyslala ohromnou vojenskou sílu, aby znovudobyla území britské koruny. Konflikt byl krátký a přes dílčí úspěchy Argentiny, byly ostrovy rychle zpátky pod britskou mocí.
  Několik dní na to byl Galtieri sesazen.