Geesin, Ron

  hudebník, skladatel, designer

  Ron Geesin (nar. 1943) je jazzový pianista a avantgardní hudebník. Jeho prvním počinem bylo album A Raising Of The Eyebrows v polovině 60. let. Když se poprvé setkal s Rogerem Watersem a Nickem Masonem v roce 1968, neměl o Pink Floyd nejmenší povědomí. V té době napsal skladbu pro flétnu a varhany pro Masonu manželku Lindy (která byla flétnistkou a pomáhala např. Nickovi s jeho příspěvkem pro album Ummagumma). Geesinovu skladbu Lindy nakonec nepoužila, ale zhostil se jí Pete Townshend na svém albu, které vydal jako poctu guru Meher Babaovi.
  Geesin později napsal hudbu k motoristickému dokumentu, který režíroval otec Nicka Masona.

  Když byl Geesin požádán, aby napsal hudbu k lékařskému dokumentu The Body, oslovil pro spolupráci Rogera Waterse. Waters později soundtrack vydal jako své první sólové album (Geesin byl uveden jako spoluautor). Geesinova práce byla vymýšlení hudebních motivů a zvláště speciálních zvukových efektů a novátorských postupů. Nebyl příliš zainteresován v psaní klasických skladeb.

  Příspěvek Geesina hudbě Pink Floyd je velmi zřejmý na albu Atom Heart Mother, kde je uveden jako skladatel a hudebník. Geesin později pracoval jako studiový hudební inženýr a tvořil avantgardní a extravagantní hudební alba pro úzký okruh posluchačů.

  Oficiální stránky Rona Geesina:
  www.rongeesin.com