Kamen, Michael

  hudebník, skladatel, dirigent

  Michael Kamen (15. dubna 1948 – 18. listopadu 2003) vystudoval High School of Music and Art, New York a The Juilliard School, New York.
  Michale Kamen se vyskytoval často ve spojitosti s Pink Floyd. Poprvé to bylo v roce 1979, kdy spolu s Bobem Ezrinem pracovali na orchestrálních aranžmá pro The Wall. Michael řídil orchestr v New Yorku, zatímco skupina nahrávala v Superbear Studios ve Francii a Michael Kamen své zaměstnavatele poprvé potkal až po dokončení díla. O pár let později byl Michael Kamen znovu angažován, tentokrát pro aranžmá soundtacku filmové verze Pink Floyd The Wall.
  V roce 1983, kdy bylo nahráváno album The Final Cut a Rick Wright nebyl členem kapely, převzal Michael Kamen jeho roli. Kamen rovněž koprodukoval toto album.

  Michael Kamen se podílel i na sólových projektech Rogera Waterse a Davida Gilmoura. Hrál dokonce na klávesy na Rogerově turné s The Pros And Cons Of Hich Hiking. V Knebworth doplnil Ricka Wrighta u kláves a je rovněž podepsán pod orchestrální aranžmá pro album Division Bell.

  Michael Kamen spolupracoval s umělci velmi zvučných jmen: George Harrison, Eric Clapton, Ray Cooper, David Bowie, Kate Bush, Metallica, Liona Boyd, Eurythmics nebo třeba britský Národní Filharmonický Orchestr.

  V roce 2002 vystupoval s Davidem Gilmourem na jeho poloakustických koncertech, ze kterých bylo vydáno DVD s názvem David Gilmour In Concert.

  Michael Kamen podlehl po dlouhém boji zákeřné chorobě. Bylo mu pouhých 55 let.

  Michael Kamen se podílel na těchto albech Pink Floyd:
  The Wall
  The Final Cut
  A Momentary Lapse Of Reason
  Knebworth
  The Division Bell

  Michael Kamen se podílel na těchto sólových projektech:
  David Gilmour
  About Face
  The Pros and Cons Of Hitch Hiking
  The Wall Live in Berlin
  Amused To Death