Klose, Rado Robert („Bob“)

    kytarista a fotograf.

    Jméno Bob Klose (nar. 1944) bývá velice často nesprávně psáno jako Bob Close (popř. Brian Close). Tento jazzový hudebník byl jedním v prvních členů skupiny Sigma 6, ze které se po několika změnách názvu stali Pink Floyd.

    Bob Klose byl do skupiny přijat současně se Sydem Barrettem v roce 1965, ale jejich názory na hudební směřování skupiny se diametrálně lišily. Klose neměl pochopení por Sydovy improvizace a avangardní styl a tak brzy po svém vstupu do kapely, na sklonku roku 1965 Pink Floyd opustil a věnoval se dokončení studií na univerzitě. Stihl však se skupinou nahrát několik skladeb, z nichž dvě (Lucy Leave a I´m The King Bee) byly nahrány a měly být vydány jako singl, k čemuž však nikdy nedošlo. Dochovalo se ale několik acetátových kopií a tyto dvě skladby tak mohly být vydány na bootlegovém výběru A Tree Full of Secrets. Je to jediná dochovaná nahrávka skupiny, kde hraje Bob Klose spolus ostatními členy Pink Floyd.

    V roce 2006 se Bob Klose znovu objevil jako jeden z hudebníků, kteří se podíleli na Gilmourově sólovém albu On An Island.