Live Aid

  zmiňováno v textu skladby The Tide Is Turning (After Live Aid) na albu Rogera Waterse Radio K.A.O.S.

  Charitativní koncert Live Aid byla největší hudební akce svého druhu – obří koncert konaný současně na obou strnách Atlantiku – v Londýně a Philadelphii. Této akce se účastnily snad všechny významné kapely své doby, přičemž např. vystoupení kapely Queen v Londýnské části je dodnes považováno za nejlepší vystoupení rockové kapely všech dob.

  Koncert byl charitativní, jeho účelem bylo vybrat peníze pro země afrického Sahelu sužovaného hladomorem. Organizátorem byl Bob Geldof, který mimo jiné ztvárnil Pinka ve filmu Pink Floyd The Wall.
  Ve Philadelphii zahráli v obnovené sestavě i Led Zeppelin.
  V Londýně pak David Gilmour doprovodil na kytaru Bryana Ferryho ve čtyřech jeho skladbách.
  Zajímovastí se stal přelet Phila Collinse, který díky nadzvukovému proudovému letadlu Concorde, které tehdy spojovalo Londýn s New Yorkem stihl vystoupit v rámci koncertu na obou místech, tedy v Londýně a Philadelphii.

  Pro Pink Floyd má pak zásadní význam pokračování této akce pod názvem Live 8, které se uskutečnilo o dvacet let později, přesně 2. července 2005, kdy se na jednom pódiu znovu setkali Roger Waters, David Gilmour, Nick Mason a Rick Wright po 24 letech…