O’Connor, Sinéad

  zpěvačka, skladatelka

  Sinéad O’Connor se narodila 8. prosince 1966 v irském Dublinu jako prostřední z pěti dětí. Její bratr Joseph je významný spisovatel.

  Sinéad O’Connor začala svoji hudební kariéru dvěma poměrně vděčně přijatými alby – The Lion and The Cobra (1988) a I Do Not Want What I Haven’t Got (1990) – z tohoto alba pochází také asi její nejznámější hit Nothing Compares 2 U.

  V roce 1990 se rovněž zúčastnila Watersova projektu The Wall live in Berlin. Waters spolupráci s ní později komentoval slovy: „S každým bylo moc fajn spolupracovat kromě Sinéad.“ Očividně zde na sebe narazila dvě velmi silná ega.

  V roce 1996 se podílela na nahrávání vokálů pro Wrightovo album Broken China.

  Sinéad proslula svým kontroverzním chováním. Svého času vyznávala velmi militantní postoj a patřila k sympatizantkám IRA. Ráda pomlouvala své dřívější přátele a spolupracovníky (o svém prvním prvním producentovi, který ji objevil, o pár let později prohlásila, že je to „zasraný zastydlý hipík“). V pořadu Saturday Night Live roztrhala fotku Jana Pavla II. na protest proti aféře v katolické církvi, která se týkala zneužívání chlapců.
  Sama Sinéad se nechala vysvětit Palmariánskou Katolickou Církví na kněžku.