O’Rourke, Steve

    manažer

    Steve O’Rourke (1. října 1940 – 30. října 2003) byl manažerem Pink Floyd od roku 1968 až do své smrti. Společnost EMKA Production Ltd., kterou O’Rourke založil, zastupuje Pink Floyd, Davida Gilmoura, Ricka Wrighta a Nicka Masona dodnes.

    Steve byl angažován pro zastupování Pink Floyd v roce 1968, kdy kapela ukončila smlouvu s Peterem Jennerem a Andrew Kingem. O’Rourke byl tehdy zaměstnancem produkční a manažerské společnosti Bryan Morrison Agency. V roce 1987 O’Rourke spoluzaložil produkční agenturu EMKA Productions Ltd., původně výhradně pro potřeby Pink Floyd a jejích členů.

    Steve O’Rourke byl členem fotbalového týmu, který Pink Floyd založili a který se skládal ze členů kapely a nejbližších spolupracovníků. O’Rourke sdílel i další záliby členů Pink Floyd (kromě fotbalu). Zúčastnil se například slavného závodu La Carrera Panamericana spolu s Masonem a Gilmourem a produkoval video, které z akce vzniklo. Byl také výkonným producentem dalších audiovizuálních počinů kapely: Pink Floyd The Wall, Delicate Sound Of Thunder, Cement Garden a P.U.L.S.E.

    Steve O’Rourke zemřel ve svých 63 letech. Podle zdrojů z okruhu Rogera Waterse (!) hráli Pink Floyd ve složení Gilmour, Mason, Wright na jeho pohřbu (bez účasti veřejnosti) živě dvě skladby (Fat Old Sun a The Great Gig In The Sky).