Waters, Harry


  hráč na klávesové nástroje

  Harry Waters (nar. 1977) je syn Rogera Waterse a jeho druhé ženy Carolyne.

   Poprvé se objevil už na originální nahrávce v „Goodbye Blue Sky“. Písnička začíná jeho slovy „Look, mummy, there’s an aeroplane up in the sky!“ („Podívej maminko! Támhle na nebi je letadlo!“), předtím, než spustí hudba. Objevil se i na Watersově albu Radio K.A.O.S., kde jsou v kreditech uvedení se svojí sestrou Indií jako „děti na zahradě“. Dokonce se spekuluje, že on a jeho sestra jsou slyšet i ve skladbě Two Suns In The Sunset na albu The Final Cut, kde křičí „Daddy! Daddy!“, to však nebylo potvrzeno, ačkoliv je to velmi pravděpodobné.

   Od roku 2002, kdy nahradil jako klávesák Andyho Wallaceho, doprovází Harry svého otce na jeho světových turné. Doprovázel však i Marriane Faithful nebo Ozric Tentacles.

   Harry má velkou zálibu v klasickém jazzu, inspirací mu je například Oscar Peterson. V roce 2008 vydal spolu s Harry Waters Quartet své první album Harry Waters Band

   Harry Waters se několikrát představil i českému publiku. Jako host vystoupil v projektu Filipa Benešovského a přátel The Wall 2009 v pražské O2 areně. O rok později spolu se svými přáteli vystoupilo celé Harry Waters Quartet i na jazzovém festivalu Jazzinec 2010.

   V roce 2011 vystoupil s předními českými jazzovými hudebníky na dvou vystoupeních v Praze 14. dubna v kavárně Potrvá a 17. dubna v Jazz Docku v rámci návštěvy a koncertů Rogera Waterse v Praze v rámci turné The Wall Live. Další turné absolvoval na podzim 2012 opět s českými hudebníky. Objevit by se měl na samostatném koncertě i v roce 2013, kdy přijede v rámci otcovy zastávky turné The Wall Live v Praze.