2008

  Kromě pravidelných setkání nás letos čeká hodně příjemných společných akcí.

  Do nového roku jsme si do našeho archivu nakoupili zajímavé čtení, v češtině totiž vyšla kniha Barryho Milese Pink Floyd 1964-1974.

  V březnu společně vyrážíme na koncert snad nejznámější tribute kapely Australian Pink Floyd do Ostravy. Sportovní aréna praskala ve švech a rozhodně bylo co poslouchat. Muzikanti zahráli jakýsi průřez tvorbou Pink Floyd, samozřejmě nechyběly největší pecky. K tomu skvělý zvuk a animace s australskými motivy. Někteří se však vraceli přeci jen se smíšenými dojmy, prostě – Pink Floyd ničím nenahradíš.

  20. 3. 2008 jsme nechali fanklubácká trička doma, ze skříní vytáhli společenské šaty, hodili se do gala a navštívili představení Toma Stopparda v Národním divadle s názvem Rock´n´Roll. Děj s mnoha paralelami k životu Syda Barretta, odehrávající se v Praze a Cambridgi po roce 1968, doplnilo mnoho písní Pink Floyd. Hru uvedli „živým“ vystoupením The Plastic People Of The Universe.

  Tradičně největší fanklubácké setkání – valná hromada – se tentokrát koná na krkonošských svazích Janovy hory na farmě Hucul. Tam si kromě schůzování užíváme čerstvý vzduch, mimořádně dobré jídlo a po dlouhé zimě taky radost ze sluníčka.

  11. 5. 2008 se nemalá část fanklubu vydává do dalekého nizozemského Landgraafu na koncert Rogera Waterse.

  Několikrát v průběhu roku se také se zájmem scházíme na koncertech českých revivalových kapel. A není jich málo – Battle-Pink Floyd revival z Pardubic, Distant Bell, Pink Floyd Revival Náchod, Slovak Pink Floyd Revival. Hudba Pink Floyd žije!

  Někdy koncem léta dochází k setkání přípravného týmu, ve složení Benešovský, Skribuckij a Slavíček, na kterém dojde k trochu drzému, ale odvážnému rozhodnutí uspořádat v Praze zcela poprvé „ve velkém“, totiž v O2 Areně, českou verzi The Wall. Plánem je představení, které by mělo obsahovat co možná nejvíc z toho, co tento geniální projekt nabízí. Kvadrofonní produkci, projekce, promítané překlady textů, pěvecké i herecké výkony a samozřejmě i stavbu samotné zdi, včetně jejího zbourání v závěru představení. Kromě samotných uměleckých výkonů se bude muset vyřešit problém financování neskromného projektu a jeho organizace. Začíná obrovská roční práce, jejíž odměnou budou v říjnu 2009 dvě hodiny kulturně-filosofického zážitku pro 9 tisíc diváků a památeční dlaždice vsazená do dlažby před arénou …!

  Koncerty bratrů Kašparových a Filipa Benešovského, to je vždycky svátek. 17. 10. 2008 vystupují v Litoměřicích se svým The Dark Side Of The Moon. Fanklub na akci tradičně nabízí trička, tentokrát poprvé také v dámské variantě.
  19. 9. 2008 slavíme 10 let od prvního setkání budoucích fanklubáků na Pink Floyd Party ’98!! Aktivit je nepočítaně, těšíme se na sebe, prožíváme zlatou éru našeho spolku! Rok uzavíráme před Vánocemi, kdy se „jen tak“ scházíme v Krkonoších na chatě Hucul a začínáme plánovat příští rok. Máme se na co těšit.