2009

  Tento rok se nese v duchu 30. výročí vydání alba „The Wall“. Prvním z koncertů, které se při této příležitosti konají, je představení The Australian Pink Floyd Show v Tesla Aréně v Praze 2. 2. 2009.

  Scházíme se na koncertech českých revivalů, hned několikrát na skvělých Echoes Of Pink Floyd, na Distant Bells nebo Pink Floyd Revival Czech. S kapelami se snažíme navázat spolupráci a různou formou je podporovat.

  Na webu díky tomu přibyla sekce zaměřená na české revivaly, nový je také kalendář připravovaných akcí s tématikou Pink Floyd. Snad nejvýznamnějším počinem je anglická verze našich webových stránek. Získáváme také kontakty do zahraničí, komunikujeme například s ruským fanklubem.

  Fanklub se aktivně podílí na přípravách podzimního koncertu, který se má uskutečnit v pražské O2 Areně. Spolupráce spočívá jednak v produkci a jednak ve spoluúčasti na představení. Stávají se z nás organizátoři a zedníci…

  Fanklub vyjednal slevu pro členy na knihu Glenna Poveyho – Echoes, úplná historie Pink Floyd. Další nákupní akcí je objednávka broušených půllitrů s motivy PF. Od té doby z nich popíjíme v místě tradičních setkání fanoušků, v Pink Floyd Café v Praze.

  Na přelomu července a srpna podnikáme cestu do Budyně nad Ohří. Míříme na festival, který patří žánrově úplně jinam, na Budyňskou Neckyádu. Prostě společně pod stanem trávíme příjemný víkend.

  V půli srpna probíhá za mediální podpory fanklubu a Radia Beat festival v Novém Bydžově s názvem Classic Rock Night. Zahrají tady mimo jiné náchodští Pink Floyd Revival Czech. Po koncertně následuje posezení v příjemné vinárně, kde nás obsluhuje mladý nadějný someliér Štěpán, taky fanklubák.

  Vrcholí přípravy na říjnový koncert. Probíhají zkoušky v pražském DDM Klamovka a KD v Loděnicích u Berouna. Nervozita stoupá… V oněch dnech také v rámci konference Forum 2000 v Praze vystoupil v říjnu Bob Geldof. Někteří z nás získali autogram a životní zážitek.

  V říjnu se účastníme koncertu německého revivalu Floyddream (hrajícího živě „The Wall“) v Oelsnitz / Erzgebirge. V saském Halle navštěvujeme výstavu ilustrátora a karikaturisty Geralda Scarfa s názvem Tear Down The Wall. K vidění jsou původní ilustrace k albu, filmu a turné The Wall.

  Nejočekávanější akcí roku je již několikrát zmiňovaný koncert Filipa Benešovského a přátel „The Wall 2009“ v pražské O2 aréně 31. 10. 2009. Na akci hostují mimo jiné Radim Hladík, Roman Dragoun, Jan Neckář, Zdeněk Kluka, Michal Malátný a Harry Waters (syn Rogera Waterse). Koncert se pyšní kvadrofonním zvukem, scénickým a divadelním doprovodem a samozřejmě skvělými výkony muzikantů. Fanklub je mediálním partnerem a na akci se významně organizačně podílí. Členové fanklubu mají lístek zdarma. Celý koncert je vyvrcholením roční práce desítek nadšenců a pro mnohé i splněním snů.

  Vánoční večírek se koná 19. 12. 2009 v Praze na Klamovce. Hostem je slovenská kapela Pigs On The Wing. Významnou součástí večera jsou dva atraktivní hosté – manželé, kteří se v roce 1994 významně podíleli na produkci koncertu Pink Floyd v Praze na Strahově. Jsou nesmírně milí a my se ve svých myslích během nádherného vyprávění vracíme o patnáct let zpět k životnímu zážitku.