2010

  Ve dnech 31. 1. a 1. 2. se někteří z nás zúčastnili koncertů Australian Pink Floyd Show v Praze a Ostravě.

  Během jara jsme byli na několika koncertech českých PF Revivalů. Z četných vystoupení připomeňme např. produkci kapely Distant Bells v brněnském planetáriu 19. 2. 2010 a vydařený koncert berounských Echoes of Pink Floyd 3. 2. 2010.

  Nevšedním zážitkem byl koncert Harryho Waterse s jeho jazzovou kapelou (Harry Waters Quartet) v rámci festivalu Jazzinec, na který jsme se vydali v březnu do Trutnova. Bylo to logické, vždyť to bylo jen pět měsíců, co jsme se rozloučili v Praze po koncertu The Wall 2009 před O2 Arenou a nám se už začalo stýskat…

  17. 4. 2010 se konala tradiční valná hromada. Uskutečnila se na Luční chatě v Kořenově v Jizerských horách. Byl to jako vždy pěkný víkend strávený v horách, zpestřený živou muzikou.

  Také se rozšířil náš web. V dubnu byly spuštěny stránky o koncertním turné RW, v červnu přibyla nová sekce Články, která obsahuje překlady zajímavých rozhovorů, případně jiných článků s tématikou Pink Floyd.

  Dalším mezinárodním počinem bylo setkání českého fanklubu s redaktory webu pink-floyd.ru Zuli a Dmitrijem. Akce se konala 26. 4. 2010 v pražském Pink Floyd Café. Bylo to moc fajn setkání s hojnou účastí. Fanklub byl obdarován ruským vydáním knihy Nicka Masona, komiksy v angličtině a letákem ke koncertu Ca Ira, který se uskutečnil v Kyjevě.

  K prvnímu červnu 2010 je nás ve fanklubu 50!

  Akce „Neckofloyd 2010“, bohužel pohořela díky nepřízni počasí.

  Mimořádný úspěch však měla nová, víkendová akce s názvem „Vodofloyd“, uskutečněná začátkem září, při které fanklubáci pokořili řeku Ohři na trase Loket – Hubertus. To jsme ještě nemohli tušit, že jednou se dočkáme ročníků s dvouciferným pořadím…!

  5. 10. 2010 jsme vyjeli do Hradce Králové na koncert Hradecké filharmonie, která ztvárnila největší hity skupiny Pink Floyd v symfonickém podání. Své dojmy z koncertu jsme pak probrali v hradecké Kavárně 1855, ve které jsou nepravidelně pořádány srazy fanklubu.

  11. 12. 2010 se konal v restauraci „Stará doba“ v Praze tradiční Vánoční večírek. K tanci a poslechu hráli IT Crowd.