2011

  V lednu nečekaně zemřel náš kamarád Jarda. Nebylo možné, abychom ho neměli rádi… †

  V dubnu pořádáme valnou hromadu v Orlických horách na boudě Šajtava, kde si noční čas zpestřujeme improvizovaným koncertem v místní lyžárně.

  Tím hlavním a nejdůležitějším nejen v dubnu a možná nejen v roce 2011 však byl mnoha fanoušky vysněný zážitek – živé provedení The Wall v tak říkajíc „originálním podání“. Roger Waters zboural Zeď v O2 aréně v Praze 15. a 16. 4. 2011 a mnohým z nás se opravdu splnil jeden z velkých snů. Protože členem doprovodné kapely byl i Harry Waters, neváhali jsme využít příležitosti se s ním znovu pozdravit v Jazz Docku, kde jsme si užili jeho vlastní produkci nejen my, ale i sám Roger Waters.

  V PF Café se také setkáváme s Angličanem Kevinem, který již více jak deset let provází členy PF na jejich turné jako snad nejoddanější fanoušek, živící se jen černým prodejem černých floyďáckých triček a plakátů. Máme je doma asi všichni. Ostatně, není to setkání poslední. Na stejném místě se setkáváme o celých 8 let později po koncertě Nicka Masona.

  Protože byli mezi námi i tací, kterým jeden zážitek nestačil, vyrazila naše reprezentace i do Budapešti, kde strávila několik milých a událostmi nabitých dnů. Vyvrcholením pak byla návštěva vyhlášené restaurace (kterou jsme marně hledali několik dnů) po právě skončeném koncertě. Jakým to pro nás bylo překvapením, když u baru sedící muzikant zahrál první tóny Wish You Were Here a celá hospoda bez rozdílu začala zpívat. Nakonec jsme se sesedli všichni dohromady a prožili krásný mezinárodní večer. Díky Cuongově odvaze došlo i na výměnu dresů a jedno z našich fanklubáckých triček tak putovalo až do daleké Brazílie.

  Mimo výletu do Budapěšti se někteří z nás vydali také do Londýna. A tahle skupinka šťastlivců se dočká v Londýnské O2 Areně nečekaného zážitku. Na jednom pódiu vidí Davida Gilmoura, Nicka Masona a Rogera Waterse pohromadě! Kdo nebyl, jen tiše závidí…

  I tento rok je provázen dalšími neformálními srazy – například v PF Café a Balbínce nebo na našem novém „detašovaném pracovišti“ – krkonošské Lysečinské boudě. V tomto roce se totiž členem fanklubu stává Láďa, nájemce této boudy, kterou si okamžitě zamilujeme a která se na několik let stává útočištěm pro naše setkání, včetně valných hromad.

  V září se znovu vydáváme na Vodofloyd, tentokrát na Vltavu od Krumlova na Zlatou Korunu.

  V říjnu pořádáme velmi povedenou akci v PF Café, zastíněnou faktem, že je to po třinácti letech naposled ve starých prostorách. Naše oblíbené PéeFko se má stěhovat sice jen o dva vchody dál, ale nostalgickým dojmům se vyvarovat nedokážeme.

  Prosincový Vánoční večírek nám v prostředí Večerní školy zpestřuje PF Acoustic Duo, nová hvězda na nebi českých revivalů.